Predloga - formular

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Uroš
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2005 7:43 am

Predloga - formular

Odgovor Napisal/-a Uroš »

Ali je možno in če je kako izdelati predlogo - formular npr. za članek. Le ta more vsebovati naslov (svoj slog), imena avtorjev (svoj slog) in polje za vpis vsebine članka. Zanima me tudi kako lahko vse skupaj omejim samo na eno stran A4 lista, tako da se tekst ne bi prelival na drugo stran.
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Glede izdelave podloge ni nobenega problema in če imate tu kakšno konkretno vprašanje vam lahko pomagam.

Ne znam pa omejiti Word-a samo na eno stran. Mogoče Word to celo zna, vendar jaz za to na žalost ne vem in vam tukaj ne morem pomagati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Uroš
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2005 7:43 am

Odgovor Napisal/-a Uroš »

:shock: No zadeva je taka - potrebujem obrazec, ki vsebuje štiri besedilna polja. Sam sem se zadeve lotil na ta način, da sem najprej izdelal sloge. Se pravi besedilno polje št.1 je postavljeno v vrstico z slogom 1, polje št.2 v vrstico z slogom 2 itd.
1. Da bi uporabnik tega obrazca videl izgled teksta v polju sem najprej izbral opcijo Lastnosti - Privzeto besedilo. Tu se mi je pojavil problem, ker tu ne morem uporabiti (ali ne znam) oblike nadpisano.
2. V besedilno polje sem napisal tekst, tudi nadpisano obliko, se pravi uporabnik vidi končni izgled oz obliko.
Da ne bi prihajalo do spreminjanja slogov določenih za vnosna polja sem dokument zaščitil Zaščiti dokument - Obrazec. Vse lepo in prav, tekst lahko lepo vpisujem v polje, ne morem pa uporabiti oblike nadpisano in poševnega teksta.
Kako zadevo rešit oz prosim za boljšo pot. :roll:
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

zadeve ste se lotili pravilno in naleteli ste na omjitve, ki jih ne znam zaobiti.

Edini spodoben nasvet, ki vam ga lahko ponudim je, da dokument razdelite na odseke in potem zaščitite samo določene odseke (fiksen tekst), preostale pa pustite odprte in potem lahko vanje ljudje pišejo povsem poljuben in povsem poljubno oblikovan tekst.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Uroš
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2005 7:43 am

Odgovor Napisal/-a Uroš »

:wink: Hvala za trud in pomoč
lp
Odgovori