združevanje

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
vitalin
Prispevkov: 61
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:18 am

združevanje

Odgovor Napisal/-a vitalin »

Imam težavo v Wordu. Delam etiketo. Naredil sem okvir, notri dal eno slikico, gor še nekaj napisal. Zdaj pa hočem vse to združiti, da bom potem lahko po želji prenašal dokument sem ter tja. Pojavi se problem, ko označim zadeve in ko hočem da mi združi, je združi sivo in ga sploh ne morem uporabiti. Kako mi lahko pomagate.

Hvala lepa že vnaprej
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Združujete v Wordu lahko samo določene enakovredne elemente in če je opcija siva pomeni, da ste izbrali elemente, ki ne gredo skupaj - z drugimi besedami to pač opomeni, da word tega ne bo združil.

Preprosta rešitev je, da stvar narišete/oblikujete kot želite in nato celoten ekran (CTRL+SHIFT+PrtSc) prekopirate na odlagališče. Sliko iz odlagališča prilepite nazaj v Word in jo obrežete tako, da vam ostane samo del, ki ga želite - ta del je sedaj slika in z njo lahko počnete kar se vam zljubi.

Seveda pa je še lažje če to celotno operacijo izvedete v kakšnem grafičnem programu.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
vitalin
Prispevkov: 61
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:18 am

združevanje

Odgovor Napisal/-a vitalin »

Hvala za odgovor.

Oba vaša nasveta sem upošteval, vendar ko prenesem združene zadeve iz Power Pointa v Word, v Wordu stvari niso združene, čeprav so bile pred prenosom združene. Kako naj to rešim?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm... če še vedno "združujete", potem mojega nasveta niste upoštevali!

Jaz sem vam napisal, da elemente uredite skupaj, tako kot da bi jih želeli združiti (slednjega pač očitno ne morete narediti). Potem pa to shranite kot sliko in nadalje delate s tem kot s sliko - nimate več posameznih elementov, temveč eno samo sliko!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori