Robovi

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Micka
Prispevkov: 54
Pridružen: So Maj 20, 2006 5:53 pm

Robovi

Odgovor Napisal/-a Micka »

Pozdravljeni!
Imam vprašanje v zvezi z robovi v wordu: namreč, ko nastavim robove za cel dokument, le-ti niso takšni, ko so sprintani... Kljub temu, da določim npr. levi rob 3 cm, desni, zgornji ter spodnji 2,5, so ti robovi drugačnih dimenzij, ko so stiskani... Opazila sem, da se zadeva spreminja, če določim (na zadnjem zavihku) glavo in nogo 1.25 cm... (uporabljam word 2003).
Iskrena hvala za pomoč in odgovor.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Koliko drugačni. Manjša odstopanja so dejstvo in so odvisna od tiskalnika, toda odstopanja ne smejo biti velika tam do 4 mm je še ok - večje natančnosti z Wordom ne boste dosegli.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Micka
Prispevkov: 54
Pridružen: So Maj 20, 2006 5:53 pm

Odgovor Napisal/-a Micka »

Ja, nekje je razlika morda tudi večja. Kako se lahko čim bolj približam želenim nastavitvam?
Hvala in lp,
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

V samem Wordu nimate nobenih drugih nastavitev, kot nastavitev samih robov, kar je dokaj logično ;)... Torej največkrat je za razliko kriv papir - ali imate nastavljen A4 papir v Word-u in imate A4 papir tudi v tiskalniku?

Če je tudi papir OK, potem vam preostane samo še "igranje" z nastavitvami tiskalnika. Torej na pogovornem oknu Datoteka/Natisni izberite gumb Lastosti in odprlo se vam bo okno vašeg tiskalnika - kot rečeno je to odvisno od modela vašega tiskalnika, zato vam nadalje ne morem podrobneje pomagati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Micka
Prispevkov: 54
Pridružen: So Maj 20, 2006 5:53 pm

Odgovor Napisal/-a Micka »

Hvala hitri za odgovor.
Ja, papir je ok, tudi velikost. Za tiskalnik bom preverila. Kako pa nastavitve glave in nog vplivajo na točnost robov? (Meni Datoteka/Priprava strani/zavihek Postavitev)
Opazila sem namreč, da se pri različnih nastavitvah glave in noge spreminjajo tudi končni robovi.
Lp,
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kot rečeno - tu ni velike znanosti - številke ki so vpisane bi moral držati - če ne držijo, nimate veliko vpliva :(
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Micka
Prispevkov: 54
Pridružen: So Maj 20, 2006 5:53 pm

Odgovor Napisal/-a Micka »

Hmmm.... Pričakovala sem malce konkretnejši odgovor. Za vas ni znanost, ko imate vse v malem prstu :wink:
Bom sama vrtala dalje.
Pozdrav,
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Saj sem vam razložil, da vam ne morem dati konkretnejšega odgovora. Poglejte vi ste vpisali npr. 1,5 cm dobili pa 1,1 cm... Edini konkreten odgovor bi vam lahko dal da pač vpišite 1,9 cm in boste po logiki dobili 1,5 cm ven... Se hecam, a upam da vidite da vam konkretnejšega odgovora ne morem dati.

Word preprosto ni program, ki bi bil namenjen namiznemu založništvu in temu primerno je tudi mnogo cenejši od slednjih programov.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Micka
Prispevkov: 54
Pridružen: So Maj 20, 2006 5:53 pm

Odgovor Napisal/-a Micka »

:) Saj razumem, vse ok :wink:
V zadnjem zavihku sem spreminjala vrednosti pri glavi/nogi, in posledično so se spreminjali tudi robovi in za to zadevo sem mislila, da boste konkretneje povedali, kako vplivata eden na drugega. Morda pa ne znam jasno postavit vprašanja...
Odgovori