wordova datoteka (unknown)....pokvarjena?

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

wordova datoteka (unknown)....pokvarjena?

Odgovor Napisal/-a damlem »

Zdravo. Imam eno težavo....na namizju sem imel wordovo datoteko nato pa je izginila ko sem izbrisal en program za fotoaparat (lahko da je to naklučje). Nato pa sem poizkušal dobiti nazaj to datoteko (obnovitev sistema, reševanje podatkov,...) in je nikako ni nikjer pod tistim imenom kot je bila shranjena. Ko sem dal resevati podatke iz diska mi je naslo nekaj datotek doc ki so se poimenovale UNKNOWN001 in tako naprej pa so razljične velikosti. Ko pa jo odprem so pa cudni znaki...Kako oz. na kakšen način bi se dalo popraviti te datoteke UNKNOWN001 da bi jih ponovno videl take kot morajo biti....verjetno se med njimi skriva tudi moja datoteka ki jo tako zelo potrebuje.
Hvala za pomoč in lep pozdrav.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Na žalost to nima veze z Word-om. Računalnik je te datoteke poimenival unknown, ker so verjetno samo delčki posamezni datotek in zato ne ve kam spadajo. Na žalost vam ne morem nič pomagati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

Sam me zanima zakaj pa so doc končnice te datoteke?Se pravi da so del worda? Ali bi se mogoče dalo s kakšnim programom to nazaj dobit?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Verjetno so del Wordovih datotek ali pa so celo resnično celotne Wordove datoteke. Govora je namreč o binarnih datotekah in če je v binarni datoteki pokvarjena glava (v njej so zapisani vsi najpomembnejši podatki o datoteki) potem je datoteka resnično neberljiva.

Glede vprašanja pa vem zares ne morem pomagati, saj je to področje računalništva s katerim se nisem nikoli ukvarjal in zatorej tudi ne poznam programov, ki bi kaj takšnega znali. Upam, da vam bo uspelo, čeravno priznam, da o tem kar malce dvomim - vem da obstajajo podjetja, ki se ukvarjajo samo z reševanjem takšnih težav a pri njih se račun zagotovo konča vsaj s tremi ničlami na koncu.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori