Pokvarjena datoteka doc??

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Pokvarjena datoteka doc??

Odgovor Napisal/-a damlem »

Pozdravljeni.
Imam težavo...v eni mapi imam približno 10 wordovih datotek in polovica se mi jih ne odpre več pravilno....ko jih odprem mi ponudi pretvorbo datoteke....pa ko potem odprem mi odpre samo "kvake". Kako bi prišel do prvotne vsebine datoteke?

Hvala in lep pozdrav.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

na žalost vam s tako malo podatki ne morem podati nobene smiselne informacije. Napišite vsaj kaj točno vam javi Word! Imate vsaj idejo zakaj bi naenkrat polovica datotek bila neberljiva? Ste mogoče dobili virus?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

Virusa ni...sem pregledal....ponudi mi okno kjer piše da naj izberem kodiranje, ki bi naredilo moj dokument berljiv. Potem imam pa možnosti: Windows (privzeto), MSDOS, Drugo kodiranje.
Zakaj bi se to zgodilo mi ni jasno...nič ni bilo nameščenega, nič spremenjenega. Obstajajo kakšna orodja za popravilo dokumentov in katerega priporočate?
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

pa še to....na začetku mi pa napiše WORD NE MORE ZAGNATI PRETVORNIKA MSWRD632.WPC
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Najprej poskusite izbrati Datoteka/Odpri in v tem ooknu izberite datoteko, ki je ne morete odpreti. Datoteko samo izberite in ne dvokliknite! Sedaj poglejte spodaj desno, kjer se nahaja gumb Odpri. Ob gumbu se nahaja majhna puščica in če jo kliknete se odpre priročni meni, ki vam ponudi več opcij. Poskusite zadnjo opcijo - Odpri in popravi.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

Sem poiskusil...najde mi pravilno število strani, vendar vsebina pa še vedno napačna...na eni strani samo ena vrstica napisanega.
Ali imate še kakšno idejo?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Ali imate mogoče pokvarjen disk? No kakorkoli drugih idej nimam več osebno pa se 20. letni karieri s neodpiranjem datotek še nisem srečal, tako da še nikoli nisem potreboval kakšnega posebnega orodja, ki bi reševalo tozadevne primere. Podajam vam povezavo do nekaterih takšnih orodij, ki pa jih ne poznam: http://www.filetransit.com
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori