Kazalo in lastni slogi v Wordu 07

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
igor35
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Jan 05, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Kazalo in lastni slogi v Wordu 07

Odgovor Napisal/-a igor35 »

Pozdravljeni,

predvsem me zanima ustvarjanje lastnih slogov v Wordu in kako jih potem uporabiti za kazalo. Imam problem pri 'list v library' ker, ko ustvarim lasten 'style'; imam 'Naslov' in 'Podnaslov', se mi vsak od teh slogov uvrsti na svoj 'list' namesto skupaj v en 'list'. Tako da se mi potem to ne izide pri kazalu, ker se vsako poglavje začne z 1,2,3... medtem ko se podnaslov poglavja vedno začne z 1.1 (in NE 2.1. ali 3.1., vedno se začne z 1.1.) in ne gre spremenit.

Drugače povedano, želim ustvariti podobno zadevo kot je že privzeta 'heading' v library style.

btw: imam Word 07 v angleščini.

Prosim za čim hitrejši odgovor in hvala,

LP

Igor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Imam samo slovensko različico Word-a 2007 zato boste morali malce prevajati. Torej da ne dolgovezim, vam bom povedal kar najlažjo rešitev.

Postavite se na zavihekOsnovno (Basic) in tam v skupino Odstavek (Paragraph). Tam kliknite tretji gumb, kjer je označen večnivojski seznam. Odpre se vam podmeni, kjer izberite opcijo (Določi nov večravninski seznam - Create new (...nekaj...)).

Odpre se vam novo okno, kjer imate večvrstični seznam in zraven na desni lahko določite kateri slog naj se uporabi za kateri nivo številčenja (če tega na desni ne vidite imate spodaj gumb Več >> (more)).

Sedaj samo še zvežite vaše sloge z ustrezno ravnjo številčenja in to je vse.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori