WORD, NUUUJNO

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
anajrim
Prispevkov: 2
Pridružen: To Avg 10, 2010 8:43 pm

WORD, NUUUJNO

Odgovor Napisal/-a anajrim »

Znašla sem se v zagati. Oštevilčiti moram diplomsko nalogo in sicer tako, da pričnem z uvodom, ki mora biti oštevilčen s številko 1 (arabsko številko). Naslednja stran za uvodom in pa vse ostale, pa morajo biti dalje številčene z rimskimi številkami. Lepo prosim, kako to naredim' DO SEDAJ MI JE USPELO PRAVILNO OŠTEVILČITI UVOD S ŠTEVILKO 1, VENDAR RIMSKIH NE ZNAM DODATI, OZ. SPREMENITI. PROOOSIM, POMOČ
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: WORD, NUUUJNO

Odgovor Napisal/-a admin »

Da lahko različne dele dokumente številčite različno, jih morate zapreti v sekcije. Vi torej potrebujete vsaj dve sekciji. V prvi sekciji boste imeli rimske številke, v drugi sekciji pa arabske. Ko torej dokument razdelite na dve sekciji ju lahko številčite neodvisno eno od druge.

Če želite številčiti z rimskimi številkami, pa morate izbrati:

[WORD 2003]
Vstavljanje /Številke strani... - odpre se novo okno, kjer kliknite gumb Oblika. Spet se odpre novo okno, kjer lahko spremenite obliko števil

[WORD 2007/2010]
(Zavihek) Vstavljanje /(opcija) Številka strani / (podopcija) Oblikuj številke strani
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Dr. Butec
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Okt 23, 2008 8:01 pm

Re: WORD, NUUUJNO

Odgovor Napisal/-a Dr. Butec »

Zdravo, da ne smetim po forumu, si bom "sposodil" že obstoječo temo. Sicer moj problem je podoben zgornjemu, za diplomsko nalogo, moram imeti prvih nekaj strani oštevilčenih z rimskimi številkami, ostale pa z arabskimi. Vse je vredu, samo pri arabskih me muči, da se mi vsak list, ki ga na novo začnem pisati ne oštevilči, ampak je številka ista, kot na prejšnjem listu.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: WORD, NUUUJNO

Odgovor Napisal/-a admin »

Težko rečem, kaj je narobe, a sklepam, da imate vsak list označen kot lastno sekcijo (tako imate v dokumentu namesto 2 kar N sekcij) in znotraj teh sekcij imate označeno, naj se številčenje začne na neki fiksni strani.

Lahko pa je seveda karkoli drugega, saj je možnosti mnogo - celo najbolj banalne, kjer imate na strani pač fiksno zapisno npr. rimsko številko V in ta je potem seveda na vseh straneh enaka...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori