spreminjanje fontov

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
mimmy
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Mar 03, 2006 2:12 pm

spreminjanje fontov

Odgovor Napisal/-a mimmy »

Tale word pa zna poskrbeti za slabo voljo :roll:

Trenutno urejam ene tekste in se mi dogaja naslednje: besedilo je v tabelah (pač, tako je) in pri nekaterih mi ostaja prazna vrstica.
Ko hočem vrstico zbrisati, se lahko postavim na konec teksta in stisnem delete - v tem primeru se mi samodejno spremeni velikost črk. Če pa grem v spodnjo vrstivo in stisnem backspace, pa se mi spremeni font (npr. iz times new roman v arial ali kaj podobnega). :x

Je kakšna rešitev iz tega zapletenega klobčiča?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3690
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

moram priznati, da ne vem zakaj natančno vam Word nagaja, a očitno mu pobrišete stil in ga s tem zamenjate. V stilu pa so zapisani tako velikost črk, kot tudi njihova oblika (font), ter še mnogo drugih stvari.

Priporočam vam, da vrstico v tabeli izbrišete tako, kot Word to predvideva. Postavite se v katerokoli celico vrstice, ki jo želite izbrisati in izberite Tabela/Izbriši/Vrstice. Mislim, da bo tako vse OK.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mimmy
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Mar 03, 2006 2:12 pm

Odgovor Napisal/-a mimmy »

Zelo lepo od tebe, da se potrudiš razbrati probleme iz kracarij nemočnih uporabnikov, pa vendar sem bila, kot toliko drugih, premalo natančna.

Upam, da mi bo tokrat uspelo...
Imam tekst v tabelah - v vsaki celici je več vrstic, ker imam pač tematsko ločene vrstice.
Tisti, ki je zadevo vnašal, je na dnu celice pustil prazno vrstico, ki bi jo rada jaz izbrisala - samo vrstico znotraj posamezne celice, ne pa cele vrstice tabele!

Pri poskusih brisanja mi to včasih uspe brez da bi se mi tekst samodejno spreminjal, včasih pa prihaja do zgoraj omenjenih problemov.

Ker gre za kar veliko teksta, mi popravljanje vzame veliko časa.

Hvala!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3690
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

na žalost nimam idej, kaj bi se vam dogajalo in vam ne znam svetovati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin
Prispevkov: 3690
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljein (spet :) ),

sem se spomnil, kaj bi vas lahko motilo. Mislim, da je problem nataknko takšen, kot sem vam ga opisal že takoj. Problem je (verjetno) v nastavitvi sloga za mrežo. Ko je nekdo pred vami oblikoval tabelo je v tabeli postavil tip in velikost črk ter ostale lastnosti, in ko vi popravljate vsebino celice ji Word včasih oblikovanje postavi na privzeto oblikovanje za tabelo (večinoma 'Tabela - mreža').

Sklepam, da je rešitev zatorej še vedno v ustrezni določitvi sloga tabele.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori