obojestranska poravnava

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
kaja
Prispevkov: 9
Pridružen: To Nov 29, 2005 5:55 pm

obojestranska poravnava

Odgovor Napisal/-a kaja »

Zdravo,
ko kopiram besedilo (odstavke) iz pdf formata v wordov dokument, mi besedila ne poravna obojestransko (ostale poravnave delujejo). Ali obstaja kakšna rešitev, ne da morala uporabiti pdf converter?

LP
Kaja
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

tegale pa ne razumem. Iz PDF dokumenta kopirate tekst v Word, a tam ga ne morete obojestransko poravnati?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kaja
Prispevkov: 9
Pridružen: To Nov 29, 2005 5:55 pm

Odgovor Napisal/-a kaja »

Ja, naj opišem postopek. V pdf izberem ukaz Text Select Tool (V) in označim tekst, ki ga želim kopirati, prilepim v Word in besedilo tam ni obojestransko poravnano. Na desnem robu ostaja prostor, če izberem ukaz za obojestransko poravnavo, se ne spremeni nič. Edina možnost, ki sem jo odkrila je, da na koncu vsake vrstice zbrišem en presledek (potem deluje), ampak to je dolgotrajno.

Kot sem rekla, mi je zelo čudno, ker poravnave levo in na sredino normalno delujejo.
Kaja
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:),

Tisto na koncu ni presledek temveč oznaka za konec vrstice. Problem je očitno v tem, da vi sicer mislite, da ste prekopirali odstavek, Word pa to vidi kot N odstavkov oz. vsako vrstico vidi kot odstavek, saj je (očitno) na koncu vsake vrstice oznaka za konec odstavka.

Najlažje boste to rešili, če, po kopiranju v Word, ves tekst izberete in nato izberete Urejanje/Zamenjaj ter vpišete naj zamenja ^p z navadnim presledkom. POZOR, oznako '^p' dobite tako, da pritisnete ALTGr + 3 in nato vse skupaj spustite ter pritisnete še p. Lahko pa v oknu za zamenjavo izberete tudi opcijo Več/Posebno/Oznaka za odstavek.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kaja
Prispevkov: 9
Pridružen: To Nov 29, 2005 5:55 pm

Odgovor Napisal/-a kaja »

Super, deluje.
Ne vem pa, kako so oznake za konec odstavka lahko na koncu vsake vrstice in to tudi na sredi stavka???

Kakorkoli, naljepša hvala in lep pozdrav.
Kaja
Odgovori