Word 2010.

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Word 2010.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Pozdravljeni.

Med odpiranjem datoteke v wordu 2010 mi najprej hoče nekaj instalirati "microsoft single image 2010" nato pa mi napiše napako da je med odpiranjem datoteke prišlo do napake in da naj preverim dovoljenja za ta pogon, da naj bo dovolj prostega pomnilnika ali pa naj odprem datoteko z orodjem za obnovitev besedila. Vse to sem že poizkusil ampak ne pomaga.

Kaj bi moral nastaviti da bi rešil ta problem?

Hvala za vašo pomoč in lp.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a admin »

Uf, tole bo pa neka sistemska napaka in ne vsebinska. Nimam neposrednega odgovora; bi pa jaz poskusil:
  • Zagnato Word direktno iz ne preko bljižnice (torej direktno iz C:\Program Files\Microsoft Office\Office14 oz. tam kjer imate Offfice)
  • Deinstalirati office in ga instalirati ponovno
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Zdravo.

To sem že tudi poskusil pa ne pomaga.

Nevem zakaj mi vedno hoče instalirati ta microsoft single image 2010.

Prej sem imel pa instaliran office 2003 in pa tudi open office.

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a admin »

Potem pa mi je nažalost zmanjkalo idej. Po internetu sem iskal kaj točno sploh je "Microsoft Single image 2010" ap tudi za to nisem našel nedvoumnega odgovora...

Ali je to kakšna zastonj verzija oz. OEM verzija MS Pisarne? Kaj pa če ji je že potekla veljavnost ali kaj podobnega?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Nevem....office 2010 imam opriginalen licenčen. Čudno mi je....verjetno je tudi da je kaj z računalnikom ker na drugem računalniku pa normalno odpre.

Hvala vseeno za vaš trud.

lp
MaticMM
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 16, 2012 9:42 pm

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a MaticMM »

Živjo!

1) Zanima me, če bi mi kdo uspev svetovati, kako pri slicu ko vstaviš ime slike vstavi samo številko 2, ker potem ko uvažam podatke iz ex. sklantjatev ne deluje,
2) Ko uvažam podatke v word v že obstoječ teks mi vstavi angleški oz ameriški način način pisanja datuma. Kakšna bližnjica kako bi vstavil drug zapis datuma, da mi ne bi bilo potrebno spreminjat vsakega izmed 100 listov,
3)Prav tako bi prosil za pomoč pri valuti ko mi pri istem uvozu podatkov pri ceni postavi veliko število decimalnih mest, kako skrajšati na dve mesti?

Hvala v naprej!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a admin »

Uf... Bolj kot berem, manj razumem. Na kaj se sploh nanaša vaše vprašanje? Mislim, da morate odpreti novo tematiko, vaše vprašanje z obstoječo nima nobene skupne točke.

O kakšnem uvozu govorite? Od kot in kako uvažate podatke? Ali govoriti o spajanju dokumentov ali o čem?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
MaticMM
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 16, 2012 9:42 pm

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a MaticMM »

Tako ja. Uvažam bazo podatkov iz exela v word! V wordu imam že napisano predlogo, in z spajanjem v ta wordov dokument uvozim podatke

Spoštovani »GOSPOD/GOSPA« »X« »Y«,
sporočamo vam, da vam zaradi pogostega nakupovanja v naši trgovini poklanjamo bon v višini »ZZZ« EUR. Če podarjeni bon izkoristite do 31. 12. 2010, vam ob nakupu podarimo dodaten popust v višini »XX«%.
Lep pozdrav,

datum avtomatsko spremeni na ameriški način, prav tako bi rad omejiv decimalna mesta pri eur samo na dva mesta.

hvala v naprej! se opravičujem za nevsečnosti!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word 2010.

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Nekatere verzije Word-a imajo z datumi znane probleme, sicer pa željeno dosežete tako, da popravite format in sicer takole:

Koda: Izberi vse

Za znesek:
{ Mergefield ZnesekRacuna \# "0.00" }

Za datum
{ Mergefield Datum \@ "dd.mm.yyyy" }
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori