SPAJANJE DOKUMENTOV-SPREMENI ZAPIS

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
d3ath
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jun 15, 2011 6:21 pm

SPAJANJE DOKUMENTOV-SPREMENI ZAPIS

Odgovor Napisal/-a d3ath »

Postavljan novo vprešanje, katero se navezuje pri spajanju dokumenta Excel-Word.
V excelu imam v celici napisano številko (npr. emšo), katera je po oblikovanju celic pod rubriko številke označena kot po meri, pri tem pa sem izbral same 0000000000000000000.
Ker navedeno celico pri sapajanju vedno ne uporabim sem uporabil funkcijo if katera vstavlja navedeni podatek ali pa ga prekrije. pri funkciji imam opredeljeno, da ko ne potrebujem podatka napiše "" (prazno), s tem pa v wordu ne pokaže podatka.
Tukaj pa nastopi težava, ko imam dokument excel zaprt iz katerega jemljem podatke in odprem wordov dokument, ter spojim podatke mi namesto praznega polja za emšo vstavi številko 0, kljub temu da je v excelu s pomočjo funkcije opredeljeno da vstavi "".
Kako popravim napako?

hvala za odgovor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SPAJANJE DOKUMENTOV-SPREMENI ZAPIS

Odgovor Napisal/-a admin »

Nakaj ste ga "pihnili" v Excelu. Če imate v Excelu neko celico prazno potem bo tudi Word tam izpisal prazno polje... Seveda pa lahko na to vplivate tako, da imate ali v Excelu oblikovane celice ali pa v Wordu ob polju MERGEFIELD napišete format podatkov.

Sklepam, da imate v Excelu stolpec z IF formulo oblikovan napačno... Ta stolpec, kjer imate EAN koda mora biti oblikovan kot tekst!. Formula pa preprosto izgleda takole:

Koda: Izberi vse

=IF(ISBLANK(C3);"";TEXT(C3;"000000000000"))
In, da, to zagotovo preizkušeno(!) deluje.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
d3ath
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jun 15, 2011 6:21 pm

Re: SPAJANJE DOKUMENTOV-SPREMENI ZAPIS

Odgovor Napisal/-a d3ath »

admin hvala za odgovor deluje vse
Odgovori