Komentar v Wordu, kot v Excelu

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Komentar v Wordu, kot v Excelu

Odgovor Napisal/-a Vik »

Pozdravljeni!
Zanima me sledeče:
Word ima možnost 'Komentarjev' . Ali je možen prikaz komentarja na enak način, kot je v Excelu. Npr. s kurzorjem se postaviš na določeno celico v tabeli in pokaže se komentar, ko umakneš kurzor, se komentar skrije. Cilj mi je, da bi bila Wordova datoteka v katero se bodo vnašali podatki čim bolj pregledna istočasno, pa da bi vsebovala podatke, ki niso takoj vidni.
Tudi za ta odgovor se vam zahvaljujem!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Komentar v Wordu, kot v Excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

:( Ne; po meni znanih informacijah in poznavanju Word-a, se to v Word-u ne da.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Re: Komentar v Wordu, kot v Excelu

Odgovor Napisal/-a Vik »

Ok. Hvala za odgovor in lep vikend!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Komentar v Wordu, kot v Excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Ha... se mi je zdela zanimiva ideja in sem malo raziskoval...

Ni ravno enako kot v Excelu, mogoče pa pride prav... Word, namreč pozna 'Zaslonske namige', to so torej namigi, ki se prikažejo (večinoma v rumenem polju) ko se z miško postavite na neko področje. Toda, da bi uporabili zaslonske namige, morate na neko besedo (besedno zvezo, stavek...) vstaviti povezavo (Vstavi/Hiperpovezavo) in tam imate gumb 'Zaslonski namig', kamor lahko (v eno samo vrstico!) vpišete tisto, kar naj se prikaže, ko bo uporabnik z miško nad to povezavo...

Kot rečeno, to niso komentarji, a z malo iznajdlivosti gre:
  1. Ker gre za povezavo se bo avtomatično obarvala modro in podčrtala... To lahko popravite s ponovnim oblikovanjem
  2. Ker gre za povezavo bo ob kliku nanjo uporabnik nekam skočil :(... A tudi to lahko rešite tako, da nad tem istim tekstom ustvarite zaznamek in potem s povezavo skočite "nazaj" na ta isti zaznamek. Uporabnik torej ob kliku ne bo opazil razlike čaravno bo v resnici skočil, a ker je zaznamek ta isti tekst ob kliku ne bo razlike :)
  3. Omejitev pa je seveda ena vrstica teksta
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Re: Komentar v Wordu, kot v Excelu

Odgovor Napisal/-a Vik »

Bolj kot z odgovorom, sem zadovoljen s tem, da sem slučajno naletel na osebo, ki svoj posel opravlja, res s srcem :shock:. Zelo v redu in hvala za vaš trud!
Ker ne smem postavljati znakovnih omejitev, bom vašo idejo verjetno uporabil v smislu prikazovanja napotka osebi, ki bo izpolnjevala ta dokument.
Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Komentar v Wordu, kot v Excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Hvala!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori