Rezultat deljenja

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Rezultat deljenja

Odgovor Napisal/-a Vik »

Pozdravljeni!

Vprašal bi sledeče:
V Wordovo tabelo vnašam podatke preko možnosti 'Obrazec' V nekem delu tabele, dobim seštevek parih vrstic, ki so nad poljem za ta seštevek. V vrstico pod tem seštevkom, pa želim dobiti rezultat deljenja polja, kjer je seštevek, s poljem, ki se nahaja v začetku tabele in je v obliki spustnega seznama iz katerega lahko izberem število od 1 do 10. Obe želeni polji imam poimenovani vendar, ko vnesem formulo: '= vsota/clanov1' , se ne zgodi nič.

Mi lahko prosim poveste, kaj delam narobe in kako naj pridem do želenega rezultata?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Rezultat deljenja

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

to kar želite se preko okna za določanje lastnosti ne da izvesti... Problem pa je v tem, da Word elementov iz spustnega seznama ne vidi kot številk, temveč kot besedilo... No kakorkoli. Ko ste vpisali formulo preko okna za lastnosti, je Word zadaj napisal sledečo formulo (recimo, da imate polja za seštevke poimenovana num1...num6):

Koda: Izberi vse

{ FORMTEXT { =(num1+num2+num3+num4+num5+num6)}}
Ta formula vam lepo sešteva vseh pet polj OK, Ko ste dodali seznam pa ste dobili sledečo formulo (predvidevajva, da imate spustni seznam poimenovan spust1:

Koda: Izberi vse

{ FORMTEXT { =(num1+num2+num3+num4+num5+num6) / spust1}}
Ta formula pa ne deluje, saj je spust1 besedilo! Formulo morate popraviti tako, da vpišete podformulo, ki se sklicuje na spustni seznam; torej:

Koda: Izberi vse

{ FORMTEXT { =(num1+num2+num3+num4+num5+num6) / {REF spust1}}}
POZOR: Seveda pa morate formule vnašati preko CTRL+F9, vidite pa jih preko ALT+F9 (poglejte si v navodilih oz. wordovi pomoči).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Re: Rezultat deljenja

Odgovor Napisal/-a Vik »

Ker se ne maram ponavljati.... :shock: :) :D!

To je to! Zadevo končal, zelo verjetno vam ne bom nekaj časa težil.
Sem pa na vašem forumu zvedel za ogromno zadev, katerih v Wordu sploh nisem pričakoval in zanje nisem vedel..., pa sem mislil, da Word dobro obvladam. Zdaj sem kar malo v depri zaradi tega :mrgreen:!
Lp in vse dobro vam in vašim!
Odgovori