Printanje dokumenta

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
mstojan
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Mar 23, 2006 8:14 am

Printanje dokumenta

Odgovor Napisal/-a mstojan »

Problem imam z printanjem dokumenta iz Worda. Ko kliknem Print mi zablokira in moram ponovno odpreti dokument. Kot kaže mora biti nekje napaka, spraševala sem že veliko ljudi vendar nihče ne obvlada toliko worda da bi mi znal pomagati.
Če kdo mogoče ve kje je problem naj se mi prosim oglasi.

Hvala!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kar pravilnega in delujočega odgovora skoraj zagotovo ne boste dobili, saj ni ravno običajo, da bi Word pred tiskanjem zmrznil. Lahko da imate kakšno napako v operacijskem sistemu, v gonilniku za tiskalnik ali v instalaciji MS Pisarne. Po mojem mnenju je nekaj narobe z gonilnikom tiskalnika in vam priporočam, da tiskalnik še enkrat namestite v sisitem.

Sicer pa morate problem opisati podrobneje:
1. Ali se vam to dogaja samo v Word-u?
2. Ali se vam to dogaja samo na enem dokumentu ali na vsakem Word-ovem dokumentu?
3. Ali imate še kakšne druge težave s tiskalnikom?
4. Ali se vam je to začelo dogajati kar naenkrat ali je to že od nekdaj?
...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mstojan
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Mar 23, 2006 8:14 am

Odgovor Napisal/-a mstojan »

Živio,

mislim, da s tiskalnikom ni nič narobe saj lahko tiskam vse drugo razen tega dokumenta. Gre za mojo diplomsko nalogo, mogoče je kje kakšna napaka, ker sem kopirala iz raznih programov. Tega dokumenta ne morem ne doma ne v službi sprintati, razen če nekaj listov kopiram v nov dokument, vendar potem se izgubi vsa urejenost besedila. To se mi dogaja samo v wordu in samo za ta dokument, dogajati pa se mi je začelo, ko mi je nekdo poskušal urediti glave in noge oz. prelome dokumenta tako kot je v navodilih za diplosko ali pa ker sem obenem skopirala nekaj shem v Word iz programa Aris.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:? ,

Torej gre za en sam dokument in seveda potem ni nič narobe s tiskalnikom, temveč samo in izključno s tem dokumentom. A odprete in gledate pa ga lahko normalno?

Kar takole seveda ne morem vedeti, kaj bi bilo narobe; priporočam pa vam, da najprej pogledate nastavitve strani. Ali imate nastavljeno velikost strani A4 ali kaj drugega. Nadalje pa bi sklepal, da je nekaj narobe z objekti, ki ste jih lepili v dokument. Verjetno je narobe nekaj v zvezi s tem.

Jaz osebno bi ves tekst skopiral v nov dokument, dodal ostale elemente in še enkrat uredil. Je pa res, da meni celotna ureditev diplome ne bi vzela več kot uro/dve. Vseeno premislite.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mstojan
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Mar 23, 2006 8:14 am

Odgovor Napisal/-a mstojan »

Hvala za nasvet. Sem že razmišljala o tem, da bom skopirala v nov dokument. Ker kot kaže, da vi obvladate Word, se vam oglasim za pomoč, če mi ne bo uspelo urediti dokumenta kot je potrebno, kajti že prej sem po celem podjetju iskala nekoga, ki mu je uspelo.

LP Mojca
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljen mstojan

Tudi meni se je pojavila podobna napaka. In kot je povedal Matjaž je bilo tudi pri meni nekaj narobe z lepljenimi objekti (slike). Kaj točno ne vem.
Bo pa verjetno najboljša predlagana Matjaževa rešitev. Oblikujte dokument na novo.

Lp
franc
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Mar 29, 2006 11:37 am
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a franc »

Zanima me, če se wordov dokument lahko zaščiti pred printanjem, da se ga ne more natisniti (samo za gledanje) in kako.
lp
Franc
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Drugič prosim odprite novo tamatiko za novo vprašanje. Kar pa se tiče odgovora pa je stvar preprosta. Popolne metode zaščite ni. Makro, ki prepreči tiskanje je trivialen a kaj ko:
  1. Uporabnik lahko onemogoči makre.
  2. Uporabnik lahko direktno iz raziskovalca izbere datoteko in v hitrem menuju Natisni.
  3. Uporabnik lahko izbere celoten tekst, ga prekopira v drug dokument in natisne tisti dokument.
Glede na vse povedano, se ne splača komplicirati. Ali pač?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
franc
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Mar 29, 2006 11:37 am
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a franc »

Hvala!
Se mi je zdelo da je tako.
Sem nov pa nisem hotel "smetiti" z novimi temami. V bodoče bom za novo vprašanje odpru novo temo.
lp
Franc
Odgovori