Neaktiven kazalec miške

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
igor
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 15, 2007 9:48 am

Neaktiven kazalec miške

Odgovor Napisal/-a igor »

Pozdravljeni!

Imam Word 2007. Ko odprem dokument z besedilom, se mi po nekaj klikih kazalec miške ne odziva več. Ko grem s kazalcem miške na območje pisanja teksta (bel list), postane kurzor neaktiven in z njim ne morem nič urejati niti označevati. Izven področja lista je kurzor normalo aktiven. Tako lahko tekst urejam samo preko tipkovnice ali preko menujev zgoraj. Zanima me, ali je to problem kakšne nastavitve v Wordu, napake v programu, virusa...
Hvala za kakršen koli nasvet. Offices sem že instaliral na novo, pa se je isti problem spet pojavil.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Neaktiven kazalec miške

Odgovor Napisal/-a admin »

HM... Pa se vam to pojavi VEDNo ali samo ob specifičnem dokumentu. Takole na prvo žogo bi rekel, da poskušate odpirati/obdelovati nek velik dokument in ima računalnik z njim veliko dela?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
igor
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 15, 2007 9:48 am

Re: Neaktiven kazalec miške

Odgovor Napisal/-a igor »

Napaka se mi je pojavila na določenem dokumentu, ki vsebuje za cca eno stran teksta. Ko sem odprl dokument, je kurzor miške nekaj klikov deloval in nato v belem delu okna postal neaktiven (dalo se ga je z miško samo voziti, ni pa bilo možno preko njega izvesti nobenega drugega ukaza). Word sem izklopil, ponovno zagnal in na nov list prekopiral samo tekst (unformatted unicode text). Napaka se mi je spet pojavila. Nato sem isti tekst prekopira v notepad. Ponovno sem zagnal word in na nov list skopiral tekst iz notepada. Ta tekst sem lahko normalno uredil. Glede na to sem sklepal, da je mogoče krivda v kakšni nastavitvi v Wordu. Kasneje se mi je napaka začela pojavljati tudi v čisto novih dokumentih, ki sem jih poskusno odpiral. Zato sem se odločil na novo instalirati Office. Mogoče to ni bilo potrebno ampak jaz si drugače nisem znal pomagati. Trenutno Word deluje. Po moje je prišlo do neke programske napake.

Lep pozdrav,
Igor
Odgovori