Izdelava predloge - prikaz v oknu nova predloga

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
ga65
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jan 21, 2012 2:33 am

Izdelava predloge - prikaz v oknu nova predloga

Odgovor Napisal/-a ga65 »

V office 07 sem izdelal 4 različne predloge za 4 različnne vrste uporabe.

Ker predlog nebom uporabljal samo jaz, in jih bom dal še nekaj osebam, bi rad, da se tem uporabinkom predloga prikaže v oknu kjer upororabnik izbere nov delovni list - predloga.

Na internetu sem prebral da se to lahko naredi z visual basicom (ali to drži)?
vendar visual basica nisem vešč niti ga nimam, zato tega nemorem storiti.

je kaka druga možnost da bi izdelane predloge "pripel" v osnovno okno da se uporabniku prikaže v okencu nova predloga?!

hvala za pomoč
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Izdelava predloge - prikaz v oknu nova predloga

Odgovor Napisal/-a admin »

Ko uporabnik v Wordu 2007 izbere opcijo 'Nova datoteka' se mu odpre okno, ki ima na levi strani množico opcij.
Pr vrhu je opcijo Podloge in pod njo se nahaja opcija Moje podloge. Ko uporabnik izbere to opcijo se mu prikažejo vse podloge, ki so shranjene v njegovi mapi podlog in po privzetem sta to sledeči mapi:

Windows XP ---> C:\Documents and Settings\ user name \Application Data\Microsoft\Templates
Windows Vista / Windows 7 ---> C:\Users\ user name \AppData\Roaming\Microsoft\Templates

To je to. Podloge posnamite v te mape in stvar je rešena. ne potrebujete nobenega programa ali programiranja ali karkoli podobnega...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ga65
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jan 21, 2012 2:33 am

Re: Izdelava predloge - prikaz v oknu nova predloga

Odgovor Napisal/-a ga65 »

Hvala za hiter odgovor.

najprej sem sledil vašim napodkom, a si nisem mogel pomagati, saj kopiranje v mapo ki ste jo navedli ni obrodilo sadu.

nato sem malo raziskoval, in v okencu "moje predloge" z desnim klikom aktiviral meni, in nato odprl mapo, kjer naj bi bile te predloge. Ta se je nahajala pod isto potjo, a le da je bila pod drugim imenom, in sicer v slovenščini "predloge".
meni ta stvar nebo povzročala težav, bom pa moral napisati navodila za uporabnike, saj predvidevam da so le ti, manjš vešči operiranja z računalnikom.

hvala vseeno.

LP Rok
Odgovori