kazalo v slovenskem in angleškem jeziku

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
markf
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Nov 11, 2010 9:02 am

kazalo v slovenskem in angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a markf »

Naletel sem na naslednjo težavo. Pri izdelavi naloge, sem moral izdelati kazalo v slovenskem in angleškem jeziku. V samem dokumentu je to word naredil v redu, strani so v obeh primerih ustrezno prikazane, ko pa grem dokument pretvarjati v pdf, bodisi z adobe acrobatom ali pa natisniti v pdf datoteko, pa se strani pri angleškem delu kazala nenadoma pretvorijo v napako pri povezavi - namesto strani napiše napako.

Dokument je narejen v wordu 2012, pretvorjen v word 2003.

Kaj sem naredil narobe?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: kazalo v slovenskem in angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Pravo vprašanje je, kako ste vi to naredili oz. kako izgleda naloga. Ali imate vsako poglavje v SLO in ANG različici, ali imate samo naslove v SLO in ANG... Sploh si ne predstavljam kako izgleda takšna naloga...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
markf
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Nov 11, 2010 9:02 am

Re: kazalo v slovenskem in angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a markf »

Kazalo je urejeno, kot običajno v wordu, angleški del je kopija slovenskega z popravljenim slovenskim delom teksta v angleščino. Torej naslovi so v slovenščini.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: kazalo v slovenskem in angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a admin »

:)... Aha počakajte, vi torej imate slovenski dokument. Izdelate kazalo, kazalo skopirate in naslove prevedete v angleščino?

Če je temu tako, potem morate vedeti, da se tekst kazala ustvari ob posodobitvi in vsake spremembe, ki bi jih vi vpisali direktno v kazalo izginejo... Če torej res počnete tako, kot sem zapisal zgoraj, potem morate postopek spremeniti tako, da kazalo, ki ga boste prevedli ne bo več avtomatično kazalo, temveč navaden tekst! To pa naredite tako:
  1. Izdelate kazalo - to je seveda v SLO
  2. Označite celo kazalo in ga sokpirate na odlagališče
  3. Postavite se na mesto, kjer želite imati ANG kazalo in tam izberete opcijo posebnega lepljenja in v oknu posebnega lepljenja podopcijo neoblikovano besedilo.
  4. To novo kazalo sedaj ne bo pravilno oblikovano, zato ga morate pač še oblikovati kot kazalo.
Seveda pa se sedaj tisto drugo (ANG) kazalo ne bo več obnavljalo avtomatično!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
markf
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Nov 11, 2010 9:02 am

Re: kazalo v slovenskem in angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a markf »

Najlepša hvala, to je bilo dejansko potrebno storiti (se pravi kazalo uporabiti kot neoblikovan tekst), če sem želel rešitev. Upam, da je še komu pomagala, saj sedaj nekatere fakultete zahtevajo obe kazali (slo in ang).
Odgovori