˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
jonathan2
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 11, 2012 2:47 pm

˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Odgovor Napisal/-a jonathan2 »

Lep pozdrav!

Uporabljam (Office) Word 2010 in prakar pišem diplomsko nalogo za katerega moram (seveda) narediti tudi kazalo. Kot v prejšnjih različicah sem tudi sedaj v 2010 sproti označeval poglavja v raznih seminarskih nalogah z ˝naslov1˝, ˝naslov2˝itd., nato pa le kliknil ˝vstavi kazalo˝ in če je bilo vse pravilno označeno je word sam ustvaril kazalo. Sedaj v novi različi (2010) mi kljub označevanju word ne zazna naslovov in napiše ˝ne najdem nobenega vnosa v stvarno kazalo˝. Zato ne morem nikakor ustvariti kazala. Z istim dokumentom sem poskusil narediti kazalo na kolegovem računalniku (ki ima sicer word 2007), in word je naredil kazalo brez vseh težav. Prebral sem že vsa navodila na internetu od microsofta in piše o postopku izdelave kazala točno tako kot sam delam. Vljudno prosim za pomoč, saj mi resnično ni jasno kje tiči razlog, da word ne more prepoznati naslovov. (Sam predvidevam, da sem ga nekje v nastavitvah polomil .)

Hvala za vašo pomoč in lep pozdrav,
Marko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: ˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Odgovor Napisal/-a admin »

Ne; "napaka" je zagotovo bolj banalna - za kazalo ne uporabljate pravih slogov. Takole na hitro bi rekel, da imate ANG različico in slednja pač išče sloge "Heading1" ... "Heading9".
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
jonathan2
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 11, 2012 2:47 pm

Re: ˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Odgovor Napisal/-a jonathan2 »

Različica je angleška, vendar sem potem inštaliral language pack in je sedaj slovenska. No, vsaj meniji so sedaj vsi v slovenščini pa tudi tekst mi popravlja v slo. :)
Ne razumem točno, kaj ste s tem točno mislili. Ampak tudi v angleški različici bi moralo delovati če imam na primer naslov Eksperimentalni del in označim s slohom heading1, ter nato kliknem vstavi kazalo. Po moji logiki bi ga moralo ustvariti, je tako? Ali se motim?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: ˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Odgovor Napisal/-a admin »

Da; če ga ustvarite z Heading1 potem bi ga angleška različica morala narediti... Če vam kazala ne naredi ne z Heading1, ne za Nalov1 potem bi rekel, da imate napako v slogih samih.

Izberite slog Naslov1 in izberite zavihek 'Osnovno', element 'Odstavek' in odprite pogovorno okno Odstavek. Na tem oknu se postavite v zavihak 'Zamiki in razmiki', ter tam preverite kako je nastavljane 'Orisna raven'. Za naslov1 mora biti nastavljena orisna raven 1... za naslov4 pa orisna raven 4... za vse ostale sloge pa 'Telo besedila'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
jonathan2
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 11, 2012 2:47 pm

Re: ˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Odgovor Napisal/-a jonathan2 »

Sem vse pregledal in stvar ne deluje. Očitno je bila napaka v ˝piratski različici˝. Naložil sem drugo, (sicer tudi 2010) in zdaj vse deluje. Čudno! Kljub vsemu se zahvaljujem za vašo pomoč. Imam pa še eno vprašanje, ki sicer na spada v to temo a vseeno.
Kako je s številčenjem strani. Namrel pišem diplomsko nalogo in potrebujem oštevilčenje tako: Diplomska naloga mora biti razdeljena na tri odseke. Prvi odsek (prve dve strani) nista oštevilčeni, drugi odsek mora biti oštevilčen z rimskimi številkami in zadnji odsek z navadnimi (arabskimi) številkami. Vse mi je uspelo, razen pri prvem odseku ne morem narediti brez številk. Če naredim recimo ˝drugače za prvo stran˝mi to stori v vseh odsekih. Torej na prvo stran odseka ne da številke. Če kliknem opcijo v prvem odseku, brez številk, pa mi v vseh treh odsekih izbriše številke. Smotano je, da sta v prvem odseku 2 strani in obe morata biti brez številk, zato potrenujem svoj odsek. Upam, da se razumete problem, ki sem ga opisal.

še enkrat, hvala za pomoč in lep pozdrav,
Marko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: ˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Odgovor Napisal/-a admin »

Oh; to kar opisujete je povsem normalno in to tudi jaz podpiram - si niti ne predstavljate koko abnormalne so nekatere druge zahteve pri izdelavi diplomskih nalog na nekaterih fakultetah - nekatere fakultete imajo takšne zahteve, ki v Wordu sploh niso izvedljive!!!

A povrniva se na vaše vprašanje - kot pravite, ste odseke naredili, kar je pravilno, vse kar morate sedaj še storite je, da prekinete povezave med odseki. Če namreč ne rečete (zahtevate) drugače so odseki medsebojno povezani in spremembe na prve vplivajo na drugega in tako dalje! Postavite se torej v drugi odsek in prekinite povezavo s prvim odsekom, potem pa lahko prvi odsek spreminjate, ne da bi to vplivalo na drugega. V Wordu 2010 povezavo prekinete tako, da se postavite v zaglavje in na traku Orodja za glave in noge / Načrt prekinete opcijo Poveži s prejšnjim. To je vse :)

Ne pozabite pa, da so povezana tako zaglavja, kot podnožja!

PS: Prosim da za vsako novo vprašanje odprete novo tematiko!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
jonathan2
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 11, 2012 2:47 pm

Re: ˝Čudna˝napaka pri izdelavi kazal

Odgovor Napisal/-a jonathan2 »

Zadeva deluje! :)
Hvala za vašo (hitro) pomoč! Sicer nimam pojma kako, ampak upam, da bom lahko kdaj vrnil oslugo.

Lep dan še naprej,
Marko
Odgovori