Problemi po namestitvi posodobitev za Office 2007

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
borsku
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 27, 2009 10:06 pm

Problemi po namestitvi posodobitev za Office 2007

Odgovor Napisal/-a borsku »

Pozdravljeni,

po namestitvi zadnjih Microsoftovih posodobitev (avgust 2012) mi Word 2007 ob zagonu programa (ali datoteke) javi naslednje sporočilo:
"Makra ni bilo mogoče najti ali pa je bil onemogočen zaradi nastavitev varnosti za makre" - to sporočilo moram potem trikrat OK-jati in potem se šele odpre dokument. Ko dokument zaprem, mi program javi še "Automation error".
Vse skupaj je precej moteče. Poskusil sem že vse mogoče, a pomaga edino vrnitev sistema na zgodnejši čas, vendar se posodobitve slej ko prej spet namestijo, ker nimam admin dostopa do urejanja "Windows Update". Tudi brisanje datotek s končnico .exd ne pomaga, ker se ob vsakem novem zagonu Worda spet pojavijo.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Problemi po namestitvi posodobitev za Office 2007

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

glede na zapisano bi rekel, da gre za probleme s pravicam - poglejte kako so nastavljene pravice v 'Središču zaupanja' do katerega pridete preko pritiska 'Office gumba' in opcije Možnosti...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
borsku
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 27, 2009 10:06 pm

Re: Problemi po namestitvi posodobitev za Office 2007

Odgovor Napisal/-a borsku »

Tudi tam sem že "telovadil" - nastavitev pa je v dveh rubrikah sledeča:
Nastavitve makrov: izbrano "Omogoči vse makre"
Nastavitev makrov razvijalca: imam odkljukano "Zaupaj dostopu do predmetnega modela projekta VBA
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Problemi po namestitvi posodobitev za Office 2007

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm... Kateri makro pa vam poskuša zagnati? Ali je možno da želi zagnati kakšen dodatke (addin), ki pa ga na sistemu ne najde?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori