RAZLIČNI ROBOVI NA RAZLIČNIH STRANEH V ISTI NALOGI

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

RAZLIČNI ROBOVI NA RAZLIČNIH STRANEH V ISTI NALOGI

Odgovor Napisal/-a smeško »

Živjo,

zanima me ali lahko naredim, da bi bili na prvih dveh straneh ena nastavitev robov,
na ostalih straneh pa druga nastvitev robov. Odsek imam narejen za tema dvema stranema, zaradi številčenja strani.
Če je to možno mi lahko prosim napišete, kako to naredim.
lp
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: RAZLIČNI ROBOVI NA RAZLIČNIH STRANEH V ISTI NALOGI

Odgovor Napisal/-a smeško »

Se opravičujem, toda mislim, da mi je uspelo. Da bi ugotovila ali so pravilno robovi nastavljeni ali ne nisem povsem prepričana, če preverjam prav. Zato prosim za odgovor.

Preverjam tako, da se postavim npr. začetek naslova, grem na prilagojene robove in tam mi pokaže ali so taki
kot sem jih nastavila za to-e stran-i.

Delam prav? :oops: Ali moram drugače preveriti?

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: RAZLIČNI ROBOVI NA RAZLIČNIH STRANEH V ISTI NALOGI

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Word ureja zaglavja in podnožja na nivoju sekcij, torej vsaka SEKCIJA ima lahko lasten izgled zaglavja in podnožja ter posledično tudi lastne nastavitve robov. Vsaka skupina strani, ki mora imeti drugačne nastavitve strani mora biti v lastni sekciji. Novo sekcijo ustvarite tako, da vrniete prelom strani in tam izberete prelom sekcije.

Ko imate sekcije postavljene pa lahko greste na nastavitve strani ter tam nastavite vse elemente ter spodaj zaukažete, da se to nanaša samo na določeno sekcijo.

PS: na ta način imate lahko znotraj enega dokumenta tudi strani, ki so drugače orientirane ali pa imajo celo drugačno velikost...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori