PROBLEM S SLOGI NASLOVOV

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

PROBLEM S SLOGI NASLOVOV

Odgovor Napisal/-a smeško »

Pozdravljeni,

imam težavo, ki je ne znam rešiti. :( V celem dokumentu mi enkrat označuje Naslov-e 1, 2, 3, nato pa v istem dokumentu, ko hočem označiti naslov
mi ga enostavno ne spremeni, torej ostane tak kot je. V primeru, da je označen mi ga spremeni tako, da je navaden naslov, torej ostane isti samo brez števik. Enostavno ne vem kaj bi bilo narobe. :? To se mi je prvič zgodilo. Poskusila sem počititi celotno oblikovanje, toda mi dela enako.
Upam, da sem bila dovolj jasna.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: PROBLEM S SLOGI NASLOVOV

Odgovor Napisal/-a admin »

Ne, na žalost niste bili dovolj natančni in si sploh ne predstavljam, v čem je težava.

Če želite spremeniti slog, ga izberite (v seznamu slogov), kliknite desni miškin gumb in iz padajočega seznama izberite opcijo 'Spremeni'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: PROBLEM S SLOGI NASLOVOV

Odgovor Napisal/-a smeško »

Dokument ne delam na novo, temveč je že obstoječ z naslovi. Ker je bil nekje narejen ročno, nekje z avtomatičnimi Naslovi. Ko ga želim spremeniti v npr. Naslov 3, se številke pred njem izbrišejo, toda to ne dela vse povsod. Nekje mi normalno označi, nekje pa ne. Kot informacijo, ki sem jo ugotovila, ko sem čakala na vaš odgovor: ko kliknem pred besedilo, ki ga želim preoblikovati v naslov se označi seznam oštevilčenje.
Sedaj sem toliko zbrkala, da v galeriji hitrih slogov, ko odprem čisto nov dokument (ker sem želela tam probavati različne načine) sploh nimam več v galeriji Naslova 3, Naslova 4, in Naslova 5. Joj, joj.

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: PROBLEM S SLOGI NASLOVOV

Odgovor Napisal/-a admin »

No, sedaj pa se opisali tako, da se vas da razumeti... Ne dogaja se vam popolnoma nič nenavadnega. Pač dokument ni bil pravilno urejen in sedaj ga morate pač pravilno uredite.

Najprej morate pravilno označiti vse naslove. Torej glavne naslove kot slog 'Naslov 1', podnaslove kot slog 'naslov 2'.... in tako dalje. Seveda na hitri vrstici ne vidite vseh slogov, saj jih je preveč, zato pač kliknite puščico navzdol (v vrstici s slogi) in Word vam bo prikazal preostale sloge.

Ko torej označite pravilno vse naslove pa samo še izberite orodje za oštevilčenje, ki se nahaja na osnovnem traku pod sekcijo 'Odstavek'. Tam izberite šesti slog (šesto sličico), pred katero lepo piše, da gre za številčenje naslovov.

To je vse. Ne dogaja se vam popolnoma nič nenavadnega in nič ni narobe...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: PROBLEM S SLOGI NASLOVOV

Odgovor Napisal/-a smeško »

No, še predno sem videla vaš odgovor sem uspela sama rešiti problem. Izbrisala sem vse naslove in naredila nove. Napaka je bila, ker prej tega nisem naredila.
Čisto sem bila zmedena, obupana..... :o Tole pa si bom zapomnila.
Iskrena hvala za vse vaše prejšnje odgovore in seveda havala, havala za današnji res hiter odgovor. :D :D
Odgovori