wordova predloga in graf

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

wordova predloga in graf

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

Naredil sem nek custom style za graf. Kako ga integriram v template, da bodo avtomatično vsi novo narejeni ali vstavljeni grafi bili oblikovani s tem slogom?
enako me zanima za tabele.

Lepa hvala.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: wordova predloga in graf

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Tega pa ne morete narediti, vi lahko v predlogo (template) vstavite nov slog, kar ste, kot sklepam iz vašega vprašanja, že naredili. Več od tega pa ne morete narediti. Ko namreč uporabnik vstavi nov graf mora slednjega označiti in mu izbrati slog 'Graf'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: wordova predloga in graf

Odgovor Napisal/-a pero978 »

pozdravljeni,

še eno vprašanje na to temo. Pri izdelavi lastnega sloga za tabele, mi ne upošteva barbo pisave in velikost pisave. Jo določim v oknu Spremeni slog, shranim, vendar ob vpisu besedila v tabelo ne povzame želen barve / velikosti.

Hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: wordova predloga in graf

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kot sem vam že odgovoril prejšnjič. Ko vi v dokument vstavite tabelo, Word zanjo uporabi slog 'Navaden' in potem morate vi izbrati za tabelo vaš nov definiran slog, s čimer bo "tabela uporabila" vaše barve in vaše znake...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: wordova predloga in graf

Odgovor Napisal/-a pero978 »

to sem naredil že prej. Nova tabela, vnos znakov, izbor lastnega sloga. Spremeni vse, samo barvo in velikost pisave ne. Spremeni pa vrsto pisave. Hvala, Lp
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: wordova predloga in graf

Odgovor Napisal/-a pero978 »

to sem naredil že prej. Nova tabela, vnos znakov, izbor lastnega sloga. Spremeni vse, samo barvo in velikost pisave ne. Spremeni pa vrsto pisave. Hvala, Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: wordova predloga in graf

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm... Potem pa ne vem kaj točno oz. kako točno to počnete. Če namreč določite nek nov slog in ga poljubno poimenujete, ter mu določite poljubno barvo, ozadje, črke, velikost.... term nato izberete celotno tabelo ali samo določene vrstice / kolone / celice, ter iz seznama slogov izberete vaš nov slog, bodo vse izbrane celice imele ta slog ter posledično seveda barvo, velikost...

To zagotovo in preverjeno deluje od nekdaj in v vseh različicah Worda.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori