Opombe

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
alan07
Prispevkov: 22
Pridružen: To Apr 17, 2007 4:44 am

Opombe

Odgovor Napisal/-a alan07 »

Naredil sem nov slog, ki bi ga rad uporabil za opombe. Sedaj moram opombe označiti in spremeniti slog. Rad bi, da že avtomatično, ko pišem opombe to naredi v tem slogu.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Opombe

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Vsak element v Wordu ima privzet slog in tudi opombe imajo privzet slog 'Sprotna omomba - besedilo'. V kolikor torej želite, da imajo opombe drugačno obliko morate torej spremeniti omenjen slog. Torej namesto da ste definirali nov slog, z istimi popravki pač popravite omenjen privzeti slog opomb. To je to.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
alan07
Prispevkov: 22
Pridružen: To Apr 17, 2007 4:44 am

Re: Opombe

Odgovor Napisal/-a alan07 »

Najlepša hvala - sem mislil, da je dovolj, če pri slogu napišemo, da je zgrajen na osnovi zaželenega (za naš primer -Sprotna opomba - besedilo )
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Opombe

Odgovor Napisal/-a admin »

Zgrajen je že na osnovi nekega sloga - samo ga ne zamenja; kar je seveda popolnoma logično. Vi lahko iz sloga 'Opomba' naredite 10 novih slogov in vsi bodo bazirali na omenjenem - katerega naj sedaj Word uporabi? Ne gre; kajneda!

Če slog bazira ne nekem drugem slogu to ne pomeni nič drugega kot da osnovne elemente pač potegne iz njega. Če torej spremenite osnovi slog se bodo spremembe pač odrazile tudi na izvedenih slogih (v kolikor slednji pač niso prepisali te spremembe)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
alan07
Prispevkov: 22
Pridružen: To Apr 17, 2007 4:44 am

Re: Opombe

Odgovor Napisal/-a alan07 »

Tako je, najlepša hvala - preveč sem bil fiksiran na izdelavo Kazala vsebine - tam lahko določimo svoje sloge, ki imajo za osnovo Naslov1, Naslov2, ... potem pa po teh novo_imenovanih slogih izpiše kazalo.
Še enkrat - najlepša hvala.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Opombe

Odgovor Napisal/-a admin »

Lepo, da ste rešili ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori