Presledki med besedami

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Vestina
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Jan 13, 2014 3:57 pm

Presledki med besedami

Odgovor Napisal/-a Vestina »

Pozdravljeni!

Imam eno težavo, ki je ne znam sama rešiti. Uporabljam MS 2010. Doslej mi je delalo vse v redu in ni bilo težav. Kar naenkrat pa sem opazila, da je v Wordu s pisavo Times New Roman nekaj narobe (v PPT in Excelu je v redu). Namesto običajnih presledkov med besedami mi naredi širši presledek (leva poravnava). Zanimivo je to, da ko zamenjam katerokoli drugo pisavo je v redu. Vendar jaz potrebujem pisavo Times New Roman, zato bi rada odpravila to težavo.

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe oz. kako odpraviti težavo? Pregledala sem tudi svoje nastavitve v Wordu in mislim, da je tam vse v redu, saj nisem spreminjala nič bistvenega.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Presledki med besedami

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Nikoli še nisem slišal za kaj podobnega. Pa ste prepričani da je temu tako?

Naredite preprost test. Napišite besedilo v TMR in ga LEVO poravnajte ter poglejte presledke med besedami. Potem pa temu istemu besedilu spremenite pisavo (npr. Arial) in poglejte presledke. Če je res opazna razlika potem je nekaj narobe s pisavo. Word nima nič s tem. V tem primeru ponovno naložite omenjeno pisavo in bi moralo pomagati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vestina
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Jan 13, 2014 3:57 pm

Re: Presledki med besedami

Odgovor Napisal/-a Vestina »

Najprej hvala za odgovor. Ta test sem že nekajkrat opravila in kot že rečeno, ni težava v poravnavi. Ostale pisave delajo v redu.

Kako naj na novo naložim TMR?

Hvala za vaš trud!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Presledki med besedami

Odgovor Napisal/-a admin »

V iskalnik vpišite 'times new roman download' in vzamite datoteko iz ene izmed ponujenih spletnih strani ali pa jo - če imate možnost - vzamite iz FONTS mape kakšnega drugega računalnika v vaši bližini.

A, kot sem vam že rekel, dvomim, da bo to pomagalo :(
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori