Speti sliko in besedilo

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
kepica
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Apr 03, 2014 12:10 am

Speti sliko in besedilo

Odgovor Napisal/-a kepica »

Zdrav,

pišem diplomsko nalogo in me zanima, kako se v wordu 2013 spneta slika in opis slike skupaj. Da bolj podrobno opišem :)
Ko imam sliko in potem opis slike ter če je to vse skupaj bolj na koncu strani in če se pred sliko še kaj napiše potem opis slike skoči na drugo stran. Jaz bi pa rada, da se opis in slika vedno držita skupaj, da če je premalo prostora na eni strani, da oboje skoči na drugo, ne samo opis.

Upam, da sem bila dovolj jasna :)

Hvala za pomoč :)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Speti sliko in besedilo

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

V ta namen pozna Word Napise. Preprosto kliknete na sliko z desnim miškinim gumbom in odpre se vam hitri menu, kjer izberite opcijo Vstavi napis. Word vam bo odprl novo okno, kamor vpišete naslov slike, poveste ali gre za sliko / graf / preglednico... ter, kje naj se napis nahaja (zgoraj / spodaj). To je vse.

Lahko pa vse to delate tudi sami, saj lahko za vsak element v Wordu določite, da naj se drži prejšnjega elementa. V vašem primeru torej da se bsedeli pod sliko vedno drži slike ali da se prvi odstavek vedno drži naslova... V tem primeru pač izberite element (sliko, naslov...) in traku na zavihku (Osnovno) izberite elemente odstavka ter tam zavihek Potek besedila. Tam boste našli tudi opcijo ''Obdrži skupaj z naslednjim' in to je tisto, kar vi potrebujete.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kepica
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Apr 03, 2014 12:10 am

Re: Speti sliko in besedilo

Odgovor Napisal/-a kepica »

Tisto za napis sem vedla ampak mi je šlo vedno vsako posebej. Pri poteku besedila sem pa imela eno kljukico preveč :)

Super, sedaj je rešeno :)

Hvala!

Lep dan še naprej
Odgovori