Predloge tabel

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Predloge tabel

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

Eno vprašanje glede izdelave stila tabele. Naredil sem nov stil za tabelo z pisavo velikosti 8 pt, vendar sem ugotovil, da se ne spremeni, dokler ne nastavim velikost tudi v slogu Navaden.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Predloge tabel

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kako ste naredili nov slog za tabelo? Word ne pozna posebnih slogov za tabele! To pomeni, da ko vi naredite tabelo, ji Word ne priredi kakšnega posebnega sloga. Vi morate narediti pač nek slog - lahko ga poimenujete 'Slog za tabelo' - in potem ko tabelo naredite jo označite, ter ji priredite vaš nov slog.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: Predloge tabel

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeno,

Naredil sem nov slog tabele po postopku: Načrt > skupina slogi tabel > nov slog tabele > določil velikost pisave, ki ga pa ne upošteva. Torej bi moral narediti nov slog: Kartica Osnovno > skupina Slogi > nov slog?

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Predloge tabel

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Da, gre tudi tako, kot ste stvar zastavili vi, vendar pa tabela vašega sloga ne dobi avtomatično!

Postopek je torej sledeč:
  1. Ustvarite neko tabelo
  2. Preko Načrt > skupina slogi tabel > nov slog tabele shranite slog tabele (določite različne parametre)
  3. Shranite nov slog!
  1. Izdelajte novo tabelo
  2. Označite celotno tabelo
  3. Iz seznama slogov tabel izberite vaš nov slog in novi tabeli bo prirejen izbran slog
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori