Spremenjeno številčenje strani pri postavitvi ležeče

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Spremenjeno številčenje strani pri postavitvi ležeče

Odgovor Napisal/-a smeško »

Pozdravljeni

V daljšem dokumentu imam tabelo, ki se razteza na dve strani. Ti dve strani sem morala obrniti ležeče. Zadnja pokončna stran se konča s številko 7 in na tej strani sem tudi naredila Prelom odseka na Naslednjo stran in še prelom na drugem listu, kjer se konča tabela, Naslednja stran. Strani sem s temi koraki obrnila. S tem, ko sem obrnila strani ležeče,
so se mi oštevilčene strani zmešale oz. številčile tako, da je:

Prva ležeče obrnjena stran NI oštevilčena
Druga obrnjena stran oštevilčena z 1.
Naslednja stran, ki se začne pokončno NI oštevilčena,
in naslednja se zopet začne z številčenjem št. 1, naslednja z št. 2 in tako naprej.

Kako popravim dokument, da bodo normalno oštevilčene strani?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Spremenjeno številčenje strani pri postavitvi ležeče

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

To kar opisujete nima neposredne zveze z dejstvom, da ste strani obrnili, temveč da imate na teh straneh pač drug odsek in vsak odsek v Wordu ima lahko lastno številčenje. Popraviti morate 2 stvari:

1. Zaporedne številke strani

To naredite tako:
  1. da se postavite na številko strani, ki ni ustrezna in iz traka v zavihku Načrt (ali v zavihku Vstavi) kliknete na opcijo Številka strani
  2. odpre se nov meni, kjer izberite opcijo Oblikuj številke strani
  3. v tem oknu imate (na spodnji strani) opcijo Nadaljuj iz prejšnjega odseka, ki mora biti izbrana



2. Problem številke na prvi strani odseka

V vašem dokumentu imate označeno, da na prvih straneh odsekov ni števik!
  1. Postavite se na prvo stran oseka, kjer nimate številke in na zavihku Postavitev kliknite puščico ob opciji Priprava strani (desno spodaj ob opciji)
  2. odpre se novo okno, kjer se postavite na zavihek Postavitev in tam odstranite kljukico pri opciji Drugače za prvo stran
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

Re: Spremenjeno številčenje strani pri postavitvi ležeče

Odgovor Napisal/-a smeško »

Pozdravljeni

Hvala za Vaš odgovor.
Še pred vašim odgovorom sem rešila problem na malo daljši način tako, da sem odprla nov dokument in besedila prelepila
iz vsake strani na novo, oštevilčila, obrnila potrebne strani in tokrat so strani ostale normalno oštevilčene. Še sedaj mi ni povsem jasno
zakaj so se strani tako oštevilčile, saj sem postopek naredila popolnoma enako kot prej. No, glavno je, da sem problem rešila, Vaš odgovor
pa kar natisnila in shranila, če se mi to še kdaj ponovi.

Hvala
Odgovori