Liho št. strani Section-u in dvostransko tiskanje

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
a9753
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Avg 18, 2005 11:08 am

Liho št. strani Section-u in dvostransko tiskanje

Odgovor Napisal/-a a9753 »

Oj,
zanima me če je možno kako wordu oz. preko worda printerju dopovedat da v primeru ko se section konča s lihim številom strani naj pri obojestranskem printanju začne na novem listu in ne na zadnji strani predhodnega sectiona.

HVALA!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Tiskalnik bo tiskal natanko tako, kot mu bo zaukazal Word zatorej je vse pač potrebno urediti v Wordu. Kako pa bi to situacijo rešili v Wordu pa na žalost ne znam povedati. Vas natančno razumem kaj želite in sem to tudi sam nekoč iskal, pa nisem našel.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
a9753
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Avg 18, 2005 11:08 am

Odgovor Napisal/-a a9753 »

...hmm, kako pa teli even in odd pagebreak-i delujejo - mal testiam in mi ni jasn kdaj vrine prazno in preskoši številčenje strani
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Točno tako kot piše. Če izberete Lihi prelom strani bo slednji vedno poskrbel, da se bo tekst v nadaljevanju začel na lihi stran (obratni pa seveda na sodi). S tem naredite tudi nov odsek in vsak odsek lahko ima lastno (neodvisno) številčenje, ali pa vzame številčenje od prejšnjega odseka...

To je rešitev vaših težav, vendar pa sem imel pri tem osebno nekaj problemov, saj Word ni bil vedno najbolj natančen. Je pa res (če razmislim), da sem to počel že kar nekaj časa nazaj.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori