Neznano kodiranje

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
TomZzz
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Okt 27, 2006 4:55 pm

Neznano kodiranje

Odgovor Napisal/-a TomZzz »

Zdravo!

Prejel sem datoteko, ki je bila zapisana v wordu leta 2005 in sedaj jo poizkušam odpreti in naletim na težave.
Ob prvem zagonu me je opozorilo, da potrebujem namestitev nekakšnega dodatka za kodiranje in ko je to izvedlo, so se prikazali sami kvadratki. Ima kdo mogoče kakšno idejo kako to rešiti?
Hvala za pomoč in lep pozdrav.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Verjetno je datoteka pokvarjena, vsekakor pa boste morali opisati problem mnogo bolj natančno, da bi vam lahko pomagali.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
TomZzz
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Okt 27, 2006 4:55 pm

Odgovor Napisal/-a TomZzz »

datoteka verjetno ni pokvarjena, ker jo odpre brez problemov, vendar pa ne poznam orodja za dekodiranje texta. A v wordu kodiranje sploh obstaja?

Ves tekst je takšen: "□□□□□□□□□□". Zanima me, če obstajajo kakšni standardi za dekodiranje tekstov?
Problema bolje ne bom mogle opisati, ker nevem več kaj bi povedal o tem. V kolikor ne bo jasno bom zadevo nekam naložil in podal link na forum.

Vseeno hvala za vaš trud.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

TomZzz napisal/-a:datoteka verjetno ni pokvarjena, ker jo odpre brez problemov
:):) Potem pa tako ali tako ni problemov! Če pravite da jo odpre potem ste na konju...

Vsak problem pa podrobneje opišete tako, da se potrudite in napišete kaj točno vam Word javi, kaj vam odpre in kaj tam notri piše + kaj točno naredite vi in tako naprej...

PS: Word nima kodiranja :wink:
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori