Avtomatsko spreminjanje

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
lobi
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 12:38 pm

Avtomatsko spreminjanje

Odgovor Napisal/-a lobi »

Zdravo,

zanima me ali je možno med besedilom, ko se naprimer sklicuješ na tabelo (ko npr. vstaviš novo tabelo in se ti avtomastko spremeni napis oz. številčenje tabele), tudi avtomatsko spremnila številka med besedilom na katero se sklicuješ.

Upam, da sem bi jasen in nisem zakomplicirla.

Hvala.

Lp.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Moram priznati, da vas ne razumem.

Primer.. v dokumentu imate 4 tabele (tabela 1 ... tabela 4). Vmes vrinete eno tabelo in številčenje preostalih gre npr. iz tabela 3 na tabela 4 in iz tabela 4 na tabela 5. Vi pa se v tekstu sklicujete na tabelo 4, moralo pa bi sedaj tam pisati 'tabela 5'... Ali to želite?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
lobi
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 12:38 pm

Odgovor Napisal/-a lobi »

Je če vstvim novo tabelo se bo avtomatsko premaknilo. Vendar jaz bi rad da se mi tudi v tekstu premakne.

npr.

bla bla bla bla bla bla bla bla bla
Prodaja je presegla lansko (table 4). bla bla bla bla bla bla.


ok
zdaj pa pride npr. tabel 4.


Pol pa bi jaz pred zgornjim tekstom vstavil novo tabelo. Word mi bo naredil da bo tabela 4 postala tabela 5. Jaz pa bi rad da bi mi tudi v tekstu spremenilo tabelo 4 v tabelo 5 , da ne bi rabil vse ročno popravljati. Kar pomeni, da bo potem pisalo. Prodaja je ........... lansko (tabela 5)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Če želite to, potem morate v tekstu pač uporabljati sklicevanje na elemente in ne smeti pisati številk direktno. Konkretno to pomeni, da morate na mestu, kjer se želite na tabelo sklicevati izbrati: Vstavljanja/Sklic/Navzkrižno sklicevanje.

Odpre se vam novo okno, kjer v levem seznamu izberete na kaj se želite sklicevati (slika, tabela...), na desnem seznamu pa izberite kaj želite v sklicu imeti (številka, naziv, stran...).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
lobi
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 12:38 pm

Odgovor Napisal/-a lobi »

Hvala.

Deluje 8)
lobi
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 12:38 pm

Odgovor Napisal/-a lobi »

Zdravo!

Zdaj pa imam še en problem. Ne bom odpiral nove teme, ker je problem delno povezan s tem.

V kolikor hočeš dati sliki ali tabeli napis, takrat seveda stisneš z desnim gubkom in že se ti prikaže napis na katerega stisneš in potem narediš napis.
Problem pa je zdaj ta, da ne morem narediti napisa. Sliko, ki sem jo prenesel v word, sem postavil tesno z besedilom. Ko je slika postavljena tesno z besedilom kar naenkrat izgine možnost napisa, ko sitistneš z desnim gubkom. Ali ve mogoče kdo za kakšno rešitev?

Upam da sem napisal razumljivo.

Hvala.

Lp.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Jap res zgine iz hitrega menija, še vedno pa je opcija lepo dosegljiva preko: Vstavljanje/Sklic/Napis...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
lobi
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 12:38 pm

Odgovor Napisal/-a lobi »

Hvala!
lp.
Odgovori