Spajanje word-excel

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Spajanje word-excel

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

Kolega ima v excelu napisano bazo ljudi in potem s tam vleče njihove podatke (kraj rojstva, datum rojstva ipd). Vendar ko potegne datum iz excela, ga word (office slovenski 2003) nekako pretvori v angleško verzijo kot npr. iz 12.10.1971 naredi 10/12/1971. Sam se nekako ne znajdem v tem spajanju, pa tukaj vprašam :) Sama lokacija excelovega dokumenta je sicer v mreži. A to kaj vpliva? Hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

S podobnimi problemi smo se v forumu že srečali in tudi tedaj smo prišli do zaključka, da je najbolje ustrezno formirati podatke že na izvoru. Torej vi v Excelu formirajte datum kot text (s funkcijo TEXT()) v takšni obliki, da vam ustreza. Pri spajanju pa v Wordu potem uporabite to novo že formatirano polje in ga uvozite kot tekst ne kot datum.

Več o tem pa si lahko preberete v nekaterih drugih tematikah, ki jih najdete preprosto tako, da izberete opcijo 'Išči' in vnesete iskani niz 'spajanje'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
GoldZ
Prispevkov: 137
Pridružen: Če Sep 01, 2005 10:20 am

Odgovor Napisal/-a GoldZ »

Pozdravljeni,

naj moja malenkost doda še eno verzijo obrazložitve :D

Privzeto je koda spojnega polja v WOrdu takšna:

Koda: Izberi vse

 {MERGEFIELD "datum"}
"datum" je ima stolpca v Excelovi datoteki oz. je ime spojnega polja.

Če polje uredimo:

Koda: Izberi vse

{MERGEFIELD  datum \@ "d.MM.yyyy" \*  mergeformat} 
je prikaz takšen, kot bi ga želeli. :wink:

PS: Kodo polja si prikažemo z desnim klikom na polju.
Življenje je enostavno, če poznaš "The Secret".
GoldZ
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

okej, hvala za zdaj. Bomo videli, kaj bo nastalo. Hm, pa še nekaj...(vedno pove nekaj novega, da mi naredi sive lase :)
Vsa zadeva uvažanja deluje brez problemov na verziji office 97 (tudi normalno odpre excelov list, ki ga potrebuje za uvoz podatkov). Takoj ko preide na verzijo 2003 pa se zadeva "pokvari": datum in nekako "pozabi" odpreti tisti excelov dokument (če ga je res treba).
Kot sem rekel, malo se že spoznam, tale merge pa nisem še uporabljal, tako da sem izgubljen. Hvala za potrpljenje :)
Odgovori