Preverjane nemškega jezika

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
janez
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Avg 31, 2005 8:15 am

Preverjane nemškega jezika

Odgovor Napisal/-a janez »

Pozdravljeni!
V Word-u 2003 je izginila možnost preverjanja nemškega jezika. Ponuja francoščino, španščino, angleščino - pri nemščini pa ni kljukic.

Hvala in lep pozdrav.
Janez
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Poskusite tale postopek
  1. V programu Microsoft Windows kliknite meni Start, pokažite na Programi ali Vsi programi, nato Microsoft Office in Microsoft Officeova orodja ter kliknite Microsoft Office 2003: nastavitve jezika.
  2. Kliknite jeziček Omogočeni jeziki.
  3. V polju Jeziki na voljo izberite jezik, ki ga želite omogočiti.
  4. Kliknite Dodaj.
Če želenega jezika ne vidite ali pa ob jeziku v polju Jeziki na voljo vidite (omejena podpora), boste morali namestiti dodatno sistemsko podporo za jezik. Podpora, ki je na voljo, je odvisna od operacijskega sistema, ki ga uporabljate.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
janez
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Avg 31, 2005 8:15 am

Odgovor Napisal/-a janez »

Poskusil sem. Tam pusti dodati jezik, toda v Wordu kljukice na Nemščini še vedno ni. Ko sem želel izbrati jezik NEMŠČINA, je Word napisal sporočilo:Orodij za preverjanje za jezik Nemščina ni mogoče najti. Če ta orodja imete, jih poskusite namestiti. Obrnite se na lokalnega proizvajalca.....

Ali je potrebno urediti kakšne dodatne slovarje?

Lep pozdrav
Janez
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

HM, verjetno niste namestili celotne različice pisarne. Poskusite s ponovno namestitivijo MS Pisarne. Ob poskusu namestitve bo računalnik ugotovil, da je MS pisarna že nameščena in vam ponudil opcijo, da namestitev spremenite. Izberite to opcijo in poglejte če česa (glede jezikov) niste namestili.

Kaj bolj konkretnega vam ne znam svetovati, saj s tem nimam izkušenj. Če ne bo šlo, pokličite na MS tehnično pomoč. Če vam bodo znali pomagati pa vas prosim, da potem rešitev objavite tudi v forumu, da jo bodo lahko videli tudi ostali.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori