Kazalo v wordu

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Dr. Butec
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Okt 23, 2008 8:01 pm

Kazalo v wordu

Odgovor Napisal/-a Dr. Butec »

Pozdravljeni mene pa zanima kako lahko naredim kazalo v wordu na najbol easy način. Sicer sem zadevo (včasih) približno znal narediti, vendar imam zdaj velike težave s tem :oops: , tako, da če mi lahko pomagate lepo prosim :D
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Za vsak vnos, ki ga želite imeti v kazalu morate določiti slog. Postopek:
  1. Označite element,ki ga želite imeti v kazalu.
  2. Izberite menu Oblika/Slogi in oblikovanje iz ponujenega seznama slogov izberite slog 'Naslov 1', če želite določiti najvišji nivo kazala ali slog 'Naslov 2' če želite določiti drugi nivo kazala.... (Vse to lahko hitreje naredite kar iz orodne vrstice 'Oblikovnje', saj imate na njej že padajoč seznam s slogi in lahko slog izberete iz tega seznama)
Postopek ponovite za vsak vnos v kazalu.

Ko ste to naredili se postavite tja kjer želite imeti kazalo in izberite Vstavljanje/Sklici/Kazala, ter zavihek 'Kazalo vsebine'.

To je vse!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Dr. Butec
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Okt 23, 2008 8:01 pm

Odgovor Napisal/-a Dr. Butec »

Wow, super hvala Vam, super ste. Vaši nasveti in pomoč so zelo uporabni.

Hvala
Dr. Butec
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Okt 23, 2008 8:01 pm

Spet težave....

Odgovor Napisal/-a Dr. Butec »

Pozdravljeni,

spet sem v težavah, zato sem se obrnil kar na Vas :D

Pri vnosu kazala več nimam težav :) , vendar pa so se nove pojavile, ko pretvorim dokument v pdf. (pri tem si pomagam s programom cute pdf writer). Pri pdf formatu namreč več nimam hiperpovezave kazala z ostalim dokumentom. Zanima me, če se zadeva da rešiti (sicer, pa ni nujno!)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

8) Če malce pomislite kako se program imenuje se pravzaprav lahko tudi samo dokopljete do razlage.

Kako program naredi PDF datoteko? ... tako da vaš Word-ov dokument natisne, vendar ga ne natisne na list temveč v PDF datoteko in kot veste, na listu ne morete imeti hiperpovezav... :wink:
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori