Delovanje linkov

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
kaja
Prispevkov: 9
Pridružen: To Nov 29, 2005 5:55 pm

Delovanje linkov

Odgovor Napisal/-a kaja »

Zdravo.

Imam problem. Ustvarila sem excelov dokument, ki je linkan na nek drug, že ustvarjen dokument. Vendar pa mi linki delujejo le, če je ta prvotni dokument odprt. V nasprotnem primeru me ob odprtju mojega dokumenta vpraša, če želim posodobiti povezave in po potrditvi z DA mi linki ne delujejo več. V vseh poljih mi javi napako #VALUE!, čeprav ostanejo fromule iste. Naj še povem, da je prvotni dokument zaščiten z geslom, vendar mislim, da to ne bi smel biti problem. Prosim za pomoč.

Hvala in LP
Kaja
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Da,

kar pišete je res in na žalost ni pomoči. Nekatere funkcije preprosto ne delujejo, če je drug DZ zaprt. Katere so te funkcije na vem na pamet in ne vem kje bi takšen seznam našel. Očitno pa ste uporabili katro izmed njih (mislim, da je VLOOKUP že takšna). Edina rešitev je, da uporabite samo funkcije, ki s tem nimajo problemov.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljena Kaja

težave Z limki v zaščitenem zaprtem dokumentu:
Naj še povem, da je prvotni dokument zaščiten z geslom, vendar mislim, da to ne bi smel biti problem.
Jaz pa menim, da je ravno v tem problem. Skušajte dokument iz katerega vlečete podatke odzaščititi.

Lp
kaja
Prispevkov: 9
Pridružen: To Nov 29, 2005 5:55 pm

Odgovor Napisal/-a kaja »

Zdravo,

ja, problem je v funkciji, ki jo uporabljam (SUMIF). Poskusila sem uporabiti nekaj drugih in te delujejo. To dejstvo mi sicer ne pomaga veliko, saj še vedno potrebujem funkcijo SUMIF, ampak vsaj vem, kje je težava.
Sem poskusila tudi z odščito dokumenta, ampak ne pomaga.

LP
Kaja
Odgovori