Tiskanje naslovov

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Uroš
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2005 7:43 am

Tiskanje naslovov

Odgovor Napisal/-a Uroš »

Pozdravljeni,
imam preglednico z imeni (stolpec A), priimki (stolpec B), naslovi (stolpec C). Kako lahko po najkrajši poti iz teh podatkov natisnem naslove oseb na kuverte.

lp :cry:
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

temu je namenjen Word oz njegovo orodje 'Spajanje dokumentov - MailMerge'.

To je postopek, ki ima (mislim da) 6 korakov skozi katere vas lepo vodi Word. Najprej izberete, kaj želite ustvariti (Pisma, nalepke, ovojnice...), nato obilkujete tekst, nato poveste kje imate spreminjajoče se podatke (vi boste rekli, da v Excelu), nato izberete ustrezen list v Excelovi datoteki in ustrezne podatke.... na koncu pa stvar natisnete. Lepo, preprosto in vsekakor deluje.

Vse imate lepo razloženo tudi v Word-ovi pomoči, ča pa kaj ne bo šlo, pa še vprašajte.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Uroš
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2005 7:43 am

Odgovor Napisal/-a Uroš »

:oops: No zadevšna v Wordu mi je poznana, moje razmišljanje pa je šlo v smeri, da naslove iz Excela lahko tiskamo sam v Excelu. Napaka.:roll:

Hvala za razsvetljenstvo in uspešno leto 2006. :D
Uroš
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2005 7:43 am

Odgovor Napisal/-a Uroš »

V zvezi z tiskanjem imam še eno vprašanje. Kot vir podatkov imam Excelovo dadoteko in sicer filtrirano. Ko sprožim ukaz 3-spoji , dobim lepo ovojnice z željenimi naslovi, vendar so med njimi tudi prazne ovojnice, tiste ki jih filter ne upošteva. Kaj naj storim, da se le teh znebim.

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Podatke lahko filtrirate tako v Word-u, kot tudi v Excelu. Kot ste že ugotovili, pa pri tem lahko (včasih) naletite na večje ali manjše probleme.

Po mojih izkušnjah je najbolje pripraviti seznam oseb na posebnem listu (podatke filtrirate v Excelu in rezultat jih prepišete na list 2), potem pa v Word-u uporabiti kar celoten seznam za tisk ovoljnic.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori