List v listu??

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Excel me vsakič preseneti s kakšnimi novimi sposobnostmi, ki jih sproti odkrivam, zato si nikoli ne upam trditi, da Excel česa ne zna. Tudi tokrat moram reči, da jaz osebno v Excelu druge možnosti ne poznam, kot da uporabite:
  1. Drugo okno, kar pa ste rekli, da vem ne ustreza
  2. Celice iz lista2, ki vas zanimajo ob spremembi podatkov na listu1 si "pripeljite nazaj na list1". Slednje pomeni, da na listu1 pač v neki celici napišete npr: =List2!A1, če vsa zanima, kaj se dogaja s celico A1 npr.
  3. Namesto, da uporabljate dva lista uporabite en list. Na enem področju lista (npr: A1...Z1000) imate vhodne podatke, ki jih spreminjate (velikost področja je seveda odvisna od količine podatkov!!!), na drugem področju lista (npr: AA1001..AE20) pa imate formule. Da si z brisanjem vrstic/kolon ne pokvarite formul ali obratno, vam priporočam, da se območji ne prekrivate (tako kot v mojem primeru!). No, ko imate tako izbrana področja pa lahko v Excelu izberete menu Okno/Razdeli, ki vam list razdeli na 4 neodvisne poglede in sedaj lahko hkrati vnašete podatek v celico A300 in vidite kako to vpliva na formulo v AC1005.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljen slos33.

Zadevo (preračune) probajte prenesti na formo, ki bo odprta "vb Modales".
Tako boste imeli odprt list s podatki, na formi pa boste spremljali preračune.

Lp
Odgovori