Povezave

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mb
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 7:40 pm

Povezave

Odgovor Napisal/-a mb »

Pozdravljeni,

zakaj mi Excelov delovni zvezek vedno, ko ga odprem javi: "Ta dokument vsebuje povezave, ki jih ni mogoče posodobiti" Povezave soOK in ne vem kje je problem. Ali je možno, da je vzrok kakšen hrošček?
Prosim, za nasvete. Kako lahko na vsakem listu vidiš vse povezave?

LP
Boštjan
mb
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 7:40 pm

Odgovor Napisal/-a mb »

Zanimivo je tudi to, da ko zbrišem povezave se le te zbrišejo tudi v meniju Urejanje / Pvezave. Ko potem dodam samo eno novo povezavo iz kateregakoli dokumenta mi excel ob odprtju dokumenta javi zgoraj omenjeno opozorilo.
LP
Boštjan
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

lahko da imaš v kakem makroju ali formuli skopirano od kakega drugega zvezka primer...sem imel to in mi je naredilo kar nekaj sivih las :)
mipax
Prispevkov: 57
Pridružen: Po Avg 01, 2005 9:37 pm

Odgovor Napisal/-a mipax »

Kar je povedal predhodnik je res.

Na povezave te lahko excel opozarja iz različnih drugih razlogov.
Lahko je link iz celice, lahko pa so tudi imena obsegov celic. Torej moraš pogledati vse celice in tudi v meni za določanje obsega cellic, vsa imena obsegov.

Če kje zaslediš povezavo na zunanjo datoteko moraš zbrisati določen del sklica (ne celega sklica na obseg, ker ti sicer lahko ne bo kaj prav delovalo).

To se dostikrat zgodi pri kopiranju podatkov s formulami in sklici na obsege iz ene razpredelnice v drugo. Res je precej nerodno in zamudno, ker moraš pogledati na več koncev, če je kje kakšna povezava. Ni pa nič narobe z excelom.
:D
mb
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 7:40 pm

Odgovor Napisal/-a mb »

Hvala mipax!
Problem je bil v enem imenu obsega, ki se je nanašal na neobstoječi dokument.
Odgovori