kako najti določeno temo

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
senbric
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 24, 2005 12:56 pm

kako najti določeno temo

Odgovor Napisal/-a senbric »

Pozdravljeni,
Najprej bi rad pohvalil tale forum saj mi je pomagal rešiti že marsikateri problem. Vendar ko iščem odgovor na konkretno temo ne znam priti do nje.
Konkretno: ko v nasvetih za MS pisarno Excel grem pod "poišči odgovor" in vpišem besedo ki jo iščem mi najde nekaj zadetkov. Vendar ko kliknem na zadetek (za vsak zadetek piše "www.matjazev.net - Excelov nasvet) me postavi nazaj na prvo stran spletišča. O konkretni temi oz odgovoru pa ne duha ne sluha.

Kako naj pridem do konkretne teme?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Hvala za pohvale. Kar pa se tiče vašega vprašanja pa moram skesano priznati, da ne vem o kakšnem iskanju govorite. Kje vam piše "poišči odgovor"?

Če govorite o kakšnem iskalniku na internetu potem je možno, da vam le ta najde tematike iz starih dveh forumov, ki na spletišču ne obstajata več. To kar berete je (zaradi različnih razlogov v katere se ne bi spuščal) že tretji forum na spletišču www.matjazev.net. Celotno vsebino prvega foruma lahko najdete v datoteki http://www.matjazev.net/pnew/index.php? ... ev_net.chm, vsebina drugega foruma pa je na žalost nepovratno izgubljena.

Če vam torej iskalnik najde tematiko iz katerega od omenjenih forumov, potem le ta na spletišču ne obstaja več.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
senbric
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 24, 2005 12:56 pm

Odgovor Napisal/-a senbric »

g.Prtenjak

govorim o iskanju na vaši spletni strani "matjazev.net"
opisal bom postopek kaj delam in kakšen rezultat dobim
- odprem stran "matjazev.net"
- nasveti za MS Pisarno
- Excel 97.....
- kliknem na enega od Excelovih nasvetov
- ko se mi odpre nasvet grem na dno strani in tam najdem iskalnik "Poišči odgovor"
- vpišem iskani pojem recimo "indirect" in mi vrne da je našel 3 zadetke
- kliknem na zadetek pa me vrže na prvo stran "matjazev.net" namesto na konkretni nasvet


Upam, da sem tole kolikor toliko razumljivo napisal.



Morda pa obstaja drugačna pot, kako najti med 167 nasveti iz Excela tiste, ki se nanašajo na temo "indirect", da ti ni treba odpreti in pregledati vseh 167.


lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni :oops: :oops:,

sedaj pa se popolnoma razumeva. Spletišče www.matjazev.net že dolgo ni bilo popravljeno/obnovljeno/prenovljeno, ker nikakor ne najdem časa. V zadnjih dveh (mogoče celo treh) letih se strani nisem skoraj nič dotikal in aktivno vodim samo forum, kjer se trudim ter redno odgovarjam na vsa vaša vprašanja.

Konkretno pa imate problem, ker povazava 'Poiščite odgovor' kaže na star iskalnik picosearch, na katerega sem (priznam) že popolnoma pozabil in njegova podatkovna baza je povsem neustrezna. V roku letošnjega leta bom stvari uredil - obljubim :) ). Seveda pa vi ne boste čakali leto dni, zato rešitve obstajajo že danes in zato se mi tudi tako zelo ne mudi.

  1. Za iskanje uporabite kar iskalno polje zgoraj desno pod znakom google. Karkoli vpišete tja išče samo po spletišču www.matjazev.net. Tudi tukaj boste našli kakšno staro povezavo, a pomembno je, da boste našli tudi vse pravilne - nove povezave!
  2. Priporočam vam, da si naložite matjazev_net.chm datoteko (povezava je v prejšnjem odgovoru), saj so v njej vsi nasveti za Excel/Word/VBA + celotna vsebina starega foruma, hkrati pa je po datoteki zelo preprosto iskati in ne potrebujete povezave do interneta.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori