Vrtilna tabela - "ime polja vrtilne tabele ni veljavno..."

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bosces
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 2:48 pm

Vrtilna tabela - "ime polja vrtilne tabele ni veljavno..."

Odgovor Napisal/-a bosces »

Zdravo,

kot se vidi iz naslova imam problem z vrtilno tabelo. Situacija je sledeča:
- vrtilne tabele imam narejene že nekaj časa in lepo funkcionirajo (do zdaj)
- v bazi imam podatke o proizvajalcu, kodi materiala, barvi materiala, ceni, ceni s popustom, itd, itd
- v zavihkih imam narejenih več vrtilnih tabel po proizvajalcu, iz teh tabel sprovedem naročila nabavnici

V bazi popravljam oz. vnašam nove materiale in cene. Problem se mi pojavi ko dam osvežitev podatkov, na katerikoli vrtilni tabeli, izpiše se mi: "ime polja vrtilne tabele ni veljavno. Za pripravo poročila vrtilne tabele potrbujete seznam podatkov z označenimi stolpci. Če želite spremeniti ime polja vrtilne tabele, morate natipkati novo ime polja."

Če iz baze naredim novo vrtilno tabelo mi jo naredi brez problema, samo obstoječih vrtilnih ne morem osvežiti.

Kaj delam narobe :(
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Vrtilna tabela - "ime polja vrtilne tabele ni veljavno..

Odgovor Napisal/-a admin »

Ko ste iz podatkov naredili originalne vrtilne tabele so se stolpci drugače imenovali oz. na splošno so tabele očitno izgledale drugače.

Da bi vam torej vrtilne tabele delovale mora biti struktura izvornih podatkov ENAKA kot takrat, ko so bile vrtilne tabele ustvarjene!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bosces
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 2:48 pm

Re: Vrtilna tabela - "ime polja vrtilne tabele ni veljavno..

Odgovor Napisal/-a bosces »

hvala za pomoč, sem imel kopijo shranjeno in sem ugotovil, da sem zadnji stolpec v bazi izbrisal ker ga pač nisem uporabljal, stolpec sem prilepil nazaj in zadeva funkcionira.

Lp
Odgovori