Pogojno oblikovanje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
vitalin
Prispevkov: 61
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:18 am

Pogojno oblikovanje

Odgovor Napisal/-a vitalin »

Pozdravljeni,

Želim pogojno oblikovati stolpec, tako da se mi bodo v koloni katero želim primerjati pojavili puščica gor, puščica dol, in enako. Prosim za pomoč.

Hvala lepa že vanprej
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pogojno oblikovanje

Odgovor Napisal/-a admin »

Kot verjetno veste, lahko puščice pri pogojnem oblikovanju uporabljate šele od Excela 2007 dalje. Pri tem pa imate sledeče omejitve:
  1. Uporabite lahko samo že preddefinirane nabore ikon, kar pomeni da lahko uporabite puščice gor/dol/desno oz. ni ikone za "je enako"
  2. Ne morete uporabljati relativnih sklicev zato morate v vašem primeru formulo oblikovati za vsako celico posebej. Torej vsaki celici posebej s katero celico naj se primerja.
Seveda pa lahko v vašem primeru stvar rešite malce drugače in to tako, da uporabite pomožno kolono. Predpostaviva, da imate osnovne vrednosti v koloni A (A1:A100), primerjalne vrednosti pa v koloni B (B1:B100) in želite pač v koloni B izrisati puščico GOR, če je vrednost večja kot pripadajoča vrednot v koloni A, DOL, če je manjša...
  1. Vrinite kolono B in sedaj imate osnovne vrednosti v koloni A, primerjalne pa v koloni C. V celico B1 zapišite sledečo funkcijo:

    Koda: Izberi vse

    =IF(A1>C1;-1;IF(A1<C1;1;0))
    
    in formulo skopirajte navzdol
  2. S tem ste v koloni B dobili vrednost -1 za vse vrstice, kjer mora biti puščica DOL, 1 za tiste, kjer mora biti puščica GOR in 0 za ostale.
  3. Sedaj samo pogojno oblikujte kolono B in ob tem rečite naj se prikažejo samo puščice ;)
To je torej konkretna in lepa rešitev vašega problema.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
vitalin
Prispevkov: 61
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:18 am

Re: Pogojno oblikovanje

Odgovor Napisal/-a vitalin »

To je super rešitev, samo to še ne vem kje najdem možnost, da se mi prikažejo samo puščice?
vitalin
Prispevkov: 61
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:18 am

Re: Pogojno oblikovanje

Odgovor Napisal/-a vitalin »

Sem že našla. Hvala lepa za pomoč. Cenim vašo pomoč in ekspresne odgovore. Se še beremo.
Odgovori