Obarvanje celice (ali besedila)

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Athea
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Mar 29, 2010 1:47 pm

Obarvanje celice (ali besedila)

Odgovor Napisal/-a Athea »

Pozdravljeni!

Zadeva se mi zdi čisto preprosta, pa nikakor ne znam rešiti sama :roll: :oops:

Tabelo imam tako:
Slika

Želela bi, da mi, ko v stolpec B (izvajalec) vpišem eno izmed imen iz seznama v stolpcu D, to ime v stolpcu D obarva (ali celico ali besedilo mi je vseeno) Se da to narediti s pogojnim oblikovanjem in kako ali je potrebno kaj drugega?

Ker imam v stolpcu D cca 25 izvajalcev in jih vsakodnevno razporejam, se mi hitro zgodi, da koga pozabim, zato bi mi rešitev za tole prišla zelo prav.

Lep dan Vam želim,

Athea.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Obarvanje celice (ali besedila)

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Seveda lahko to naredite s pogojnim oblikovanjem :)... Rešitev pa je takšna: "Če vsebino celice najdeš v koloni B potem jo obarvaj" - iskanje pa je seveda izvedeno s funkcijo VLOOKUP.
POSTOPEK:
  1. Označite celice v koloni D, ki želite, da se vam barvajo (npr. D2:D20)
  2. Izberite pogojno oblikovanje in tam vpišite formulo:

    Koda: Izberi vse

    =NOT(ISERROR(VLOOKUP(D2;$B$2:$B$100;1;FALSE)))
  3. Pri pogojnem oblikovanju označite, naj se vam celica obarva zeleno
  4. To je vse :)
POZOR: V formuli mora biti prvi parameter (D2) enak kot je prva celica, ki ste jo označili v koraku 1 (če bi v koraku 1 označili celice D5:D33, bi moral biti prvi parameter D5!). Prvi parameter ne sem imeti dolarskih znakov, drugi parameter pa jim mora obvezno imeti!

Nasvet:
Jaz bi raje z RDEČO barvo barval imena, ki jih še nisem vpisal... Torej dokler bi bila kolona B prazna, bi bila vsa imena v koloni D rdeča... Ko bi jih vpisoval v koloni B pa bi se razbarvala. Če želite to, morate samo popraviti formulo in izbrisati besedico NOT; torej:

Koda: Izberi vse

=ISERROR(VLOOKUP(D2;$B$2:$B$100;1;FALSE))
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Athea
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Mar 29, 2010 1:47 pm

Re: Obarvanje celice (ali besedila)

Odgovor Napisal/-a Athea »

:D Uspelo je. Naaajlepša hvala!


Lep pozdrav,
Athea.
AntonHac
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Jan 17, 2013 6:11 pm

Re: Obarvanje celice (ali besedila)

Odgovor Napisal/-a AntonHac »

Spoštovani!
Ali je možno to oblikovanje uporabiti v primeru, da bi se moral izvajalec pojaviti v npr. petih stolpcih (npr. izvajalec v ponedeljek - B stolpec, izvajalec v torek - C stolpec, itd) in šele nato bi se ime izvajalca obarvalo.
Hvala, Tone
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Obarvanje celice (ali besedila)

Odgovor Napisal/-a admin »

Da,

seveda. Samo formulo je potrebno zapisati da upošteva to, kar želite. VLOOKUP funkcije za posamezne stolpce je potrebno združiti s funkcijo AND; torej:

Koda: Izberi vse

=AND(ISERROR(VLOOKUP(D2;$B$2:$B$100;1;FALSE)); ISERROR(VLOOKUP(E2;$C$2:$C$100;1;FALSE));....)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori