MAX vrednost v več vrsticah

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
drglzr
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Feb 21, 2013 10:06 pm

MAX vrednost v več vrsticah

Odgovor Napisal/-a drglzr »

Pozdravljeni.

Z uporabo formul in funkcij se trudim, da bi mi Excel v eno celico zapisal največjo vrednost, ki se pojavlja v določenem stolpcu, in imena vrstic, v katerih se ta vrednost pojavlja. S formulo

Koda: Izberi vse

=INDEX('List1'!$A$2:$A$100;MATCH(MAX('List1'!$N$2:$N$100);'List1'!$N$2:$N$100;0);1)&"="&MAX('List1'!$N$2:$N$100)
mi to uspe za eno (prvo najdeno) vrstico, kar pa ne daje pravega rezultata, kadar se (ista) največja vrednost ponovi v več različnih vrsticah.

Kakorkoli te in druge funkcije obračam in preskušam, želenega rezultata ne dobim. Je moja ideja nerealna ali ne najdem pravih funkcij oziroma njihovih kombinacij?

Prosim za pomoč.

LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3690
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: MAX vrednost v več vrsticah

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Samo z uporabo vgrajenih funkcij ne boste mogli v ENO celico zapisati tako maksimalne vrednosti kot tudi vseh vrstic v katerih se pojavlja. Z veliko truda bi mogoče lahko uspeli vsako informacijo (max vrednost, prvo vrstico, drugo vrstico,... N-to vrstico) zapisati v svojo celico; s tem, da bi morali že vnaprej predpostaviti koliko bo največje število rezultatov, saj bi morale biti formule že vpisane v posamezne celice.

Edina realne rešitev vašega problema je makro.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
drglzr
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Feb 21, 2013 10:06 pm

Re: MAX vrednost v več vrsticah

Odgovor Napisal/-a drglzr »

Me je "skrbelo", da se bom moral zadeve lotiti drugače. Hvala za pojasnilo.

LP
Odgovori