Zaščita lista

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Zaščita lista

Odgovor Napisal/-a bate »

Pozdravljeni,
želim zaščititi list, razen nekaj celic, kamor vnašam podatke. Rad bi skril tudi formule.
Po zaščiti lista, tudi z geslom, se vedno zaščitijo tudi celice, ki morajo ostati nezaščitene !
Iskal sem že po pomoči na forumu, a takega primera nisem našel. Uporabljam Office 2007 in 'U-bit' menu.

Datoteko želim poslati po mailu, a me skrbi za nastavitve. Ostanejo ali se 'izgubijo' ?
Prosim za vašo dobroto in se vam vnaprej zahvaljujem.
L.p. Brane
jumanjy
Prispevkov: 133
Pridružen: To Jan 12, 2010 1:00 pm

Re: Zaščita lista

Odgovor Napisal/-a jumanjy »

pozdravljeni

Celice, ki nočete da se zaklenejo, morate označiti kot nezaklenjene. To storite tako, da jih označite, desni klik, prikaže se meni na desni strani je jeziček zaščita,tam odkljukajte Zaklenjena. Tukaj imate tudi možnost skrivati formule. S pošiljanjem po mailu se z datoteko nič ne spremeni samo pazite, da ima prejemnik enake Office ali novejše.

lp.
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Re: Zaščita lista

Odgovor Napisal/-a bate »

Pozdravljeni,
Jumany zahvaljujem se za odgovor, vendar moram povedati, da moja 2007-ka ne deluje po vaših navodilih. Po poskušanju mi je vendarle uspelo, in sicer takole: najprej sem označil celice, ki jih ne želim zaščititi, nato OSNOVNO/OBLIKA/ZAKLENI CELICO/ZAŠČITI LIST —>pred»IZBIRA NEZAKLENJENIH CELIC« sem dal kljukico, vpisal geslo, potrdil in Voilla!

Imam pa še eno vprašanje. V celicah s formulami so se v levem zgornjem vogalu pojavili majčkeni trikotniki, ki jih ne znam odstraniti. Tudi tega nasveta bom zelo vesel.
L.p. Brane
Odgovori