po zaokroževanju časa se mi izpiše 00:00 namesto 24:00

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
leroyas
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Jun 20, 2007 8:16 am

po zaokroževanju časa se mi izpiše 00:00 namesto 24:00

Odgovor Napisal/-a leroyas »

Pozdravljen,

poskušal sem in poskušal, bral na internetu vsepovsod, zdaj pa se moram predat..

Problem je sledeč:

- v celici s katero seštevam in odštevam ure prihodov in odhodov dobim rezultat, Vse celice so v formatu [h]:mm
- rezultat se potem s tole formulo pravilno zaokroži v drugi celici ki je pravtako v formatu [h]:mm, formula je super, mislim da sem jo pridobil tukajle :)..hvala, saj je ja menda ne bi bil sposoben naredit..
=IF(MINUTE(AK9)<15;TIME(HOUR(AK9);0;0);IF(AND(MINUTE(AK9)>=15;MINUTE(AK9)<45);TIME(HOUR(AK9);30;0);TIME(HOUR(AK9)+1;0;0)))
- vse dela lepo, vse se pravilno zaokroži, problem je pa le takrat če je rezultat 23:45 in več...takrat se po formuli zaokroži navzgor in to bi bilo 24:00..

Excel prikaže 00:00 ..mislim da je prav, to je pač zanj en dan. Saj vem da ni tako pomembno, itak da nikoli ne bo nihče v službi 24 ur, pa vseeno sem se pikno v tole in sem prišel sem po nasvet. Da zaključim vse skupaj, pa da pač izvem da ne gre..
Ko sem bral po internetu je zgledalo da je nerešljivo, ni rešitve da bi samo format spremenil, torej nekaj takega kar bi lahko sam izvedel.

Hvala za nasvet!

lp,
aleks
leroyas
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Jun 20, 2007 8:16 am

Re: po zaokroževanju časa se mi izpiše 00:00 namesto 24:00

Odgovor Napisal/-a leroyas »

Oj..ko sem se zjutraj zbudil se mi je posvetlo, da bi stolpec z zaokroževanjem enostavno skril
in vezal nanj drugo celico, tam bi pa menda lažje zlomil tistih 00:00, bi if napisal, če je do 23:30 naj ostane,
če pa je 00:00, če pač je zaokroževal iz 23:45 in navzgor pa naj 24 ur napiše.Menda bo brez vsebovane formule za zaokroževanje že šlo kak...Lahko bi tud napisal pogoj, da bi preveril če je bil vpis začetnega prihoda na delo in končnega, da bi izločil nevarnost da bi tudi tistim napisal 24:00 ko sploh niso delali..bom
probal po službi..lp :)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: po zaokroževanju časa se mi izpiše 00:00 namesto 24:00

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

vaš "problem" se skriva v funkciji TIME(HOUR(AK10);0;0), ki preprosto ne more vrniti časa 24:00 in nima nobene zveze z samim oblikovanjem celic. Formulo morate popraviti; tako kot ste vmes ugotovili že sami; tako da ne zaokrožuje če je čas večji od 23:45...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
leroyas
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Jun 20, 2007 8:16 am

Re: po zaokroževanju časa se mi izpiše 00:00 namesto 24:00

Odgovor Napisal/-a leroyas »

Hvala za pomoč! :)
Odgovori