prikaz časa kot text

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

prikaz časa kot text

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

pozdravljeni,
v celico bi rad vpisal čas kot navaden text, npr. 18:00, 07:30, 22:15. Vendar bi rad vpisal le številko, npr. 1800 in da bi mi potem spremenil v ta format. Se to da?

(če sem že kdaj težil s tem, mi dajte link do odgovora)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: prikaz časa kot text

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Če bi želeli v Excelovi celici imeti čas - torej takšen čas, kot ga pozna Excel potem ga morate kot takšnega tudi vnesti in ne morete vnesti kar 1800, Excel pa bi vam to spremenil v 18:00 tre obravnaval kot čas. Spremeni že lahko obliko, vendar pa ne tipa podatka!

Če to kar opisujete zares potrebujete, potem morate uporabiti dva stolpca v prvega vpisujete čas v obliki "ameriškega vojaškega časa"; torej 1800, 900 ipd, v sosednjih celicah pa to s formulo spremenite v Excelov čas. Če torej v A1 vpišete 1800, lahko to v B1 spremenite v čas s sledečo formulo:

Koda: Izberi vse

=TIME(LEFT(A1;2);RIGHT(A1;2);0)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Re: prikaz časa kot text

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

hvala za odogovor, a imam dodatno vprašanje: ne morem imeti dodatnih celic za preračunavanje formul :( se da na nekak način to spremeniti v oblikovanju celice (s tistimi # ali ?)

zamislite si urnik...ne morem ur vpisovati v neko drugo polje povsem drugje...
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: prikaz časa kot text

Odgovor Napisal/-a admin »

Ne; kolikor je meni znano, ni načina, da bi vi v celico vnesli 1800, excel pa bi to avtomatično razumel in zapisal kot čas 18:00.... No seveda z makrom se to da narediti - direktno v Excelu pa ne vem kako bi to naredil...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori