"nepotreben" presledek na koncu celice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

"nepotreben" presledek na koncu celice

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Pozdravljeni.

Pojavlja se mi problem pri kopiranju besedila iz ene v drugo celico. Ne glede na vrsto lepljenja (vrednost, obdrži oblikovanje, ...), mi v nekaterih primerih na koncu teksta doda "prazno vrstico", ki je na noben način ne morem izbrisat, ne z AutoFit višino, ne ročno...

Ta uporabnik je imel podoben problem, pa mi nobena rešitev ne deluje: http://superuser.com/questions/389976/h ... e-row-heig

Še slika mojega problema: https://lh4.googleusercontent.com/ygKh1 ... -h207-p-no

Nekje sem prebral, da bi to naj bila težava v novejših verzijah Excela? Uporabljam verzijo 2010...

Hvala za odgovor.

Lep dan

Gregor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: "nepotreben" presledek na koncu celice

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Za takšen primer še nisem slišal. Sklepam, da na koncu celice nimate presledka, temveč znak za novo vrstico. To najlažje preverite tako, da izberete oblikovanje celic in tam izključite opcijo preloma vrstice. S tem boste dosegli, da Excel znaka za prelom vrstice ne upošteva. Vam pa bo Excel sedaj namesto preloma vrstice pač prikazal "neznani" znak, kar se bo v celici videlo kot majhen kvadratek.

Če je to res, potem pač imate na koncu celice znak za novo vrstico in potrebno ga je samo izbrisati. Če pa temu zares ni tako, pa mi pošljite primer takšne datoteke na "info at matjazev.net", ker me res zanima, kaj bi lahko sicer bilo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: "nepotreben" presledek na koncu celice

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Da, res je kar trdite...

Očitno BUG v Excelu. Pomaga pač, da malce razširite kolono.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Re: "nepotreben" presledek na koncu celice

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

To, da razširim stolpec ni nujno, da pomaga vedno oz. na splošno. Jaz moram še vedno "ročno" preveriti, če se ta presledek kje pojavi in nato še dodatno malenkost razširiti stolpec. Nobena širina mi namreč ne zagotavlja, da se ta presledek ne bo pojavil... Razen res dovolj velika, kar pa nima nekega smisla, sploh, ker bo stran pripravljena za printanje...

Je pa boljše kot prej :D

Hvala za pomoč.

Lep dan

Gregor
Odgovori