Sortiranje podatkov v excelu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
nejcstr
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Sep 01, 2013 2:57 pm

Sortiranje podatkov v excelu

Odgovor Napisal/-a nejcstr »

Lep pozdrav
Imam problem v exelu kako bi razvrstil podatke, in sicer na desni strani imam določen material levo pa dimenzije elementov:

PRIMER

2 kom 56 x 50 iveral 18
1 kom 86 x 50 iveral 18
2 kom 86 x 12 iveral 18
1 kom 86 x 48 iveral 18
1 kom 56 x 55 iverica22
1 kom 56 x 89 iveral 8
Kakšna je možnost da bi recimo iz spiska poiskal posamezno iveral 18, iverica22, iveral8 in mi pripisal enake dimenzije.
Upam da sem dovolj jasen.
LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Sortiranje podatkov v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ne; na žalost niste dovolj jasni oz. ne razumem kaj ima vaše vprašanje skupnega s sortiranjem? Napišite primer tega kar želite in videl bom ali vam lahko kako pomagam.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
nejcstr
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Sep 01, 2013 2:57 pm

Re: Sortiranje podatkov v excelu

Odgovor Napisal/-a nejcstr »

U bistvu gre tukaj za iskanje podatkov po materialu se pravi če imam levo določeno število kosov in dimenzije, desno pa je določen material. Sedaj bi rad naredil tako da bi iz stolpca kjer je določen material, iskal material ki ga določim in mi vrnil vrednosti št. kosov in dimenzije.
Sicer se mi da je to kar komlicirana zadeva vsaj kolikor sem poizkušal.
Za lažje razumevanje sem naredil sliko.

http://www4.slikomat.com/13/0904/5ue-Brez-n.jpg

Hvala in LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Sortiranje podatkov v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kot sem napisal že prej; zmedel me je naslov vaše tematike, saj vprašanje nima nikakršne zveze s sortiranjem.

Kolikor razumem bi vi želeli na podlagi dimenzij najti pravi material? V kolikor je to tisto, kar želite, potem je rešitev dokaj trivialna edini problem pa bi se vam seveda pojavil, če bi imela dva različna materiala enaki dimenziji...

No pa k rešitvi.
V celico F5 vpišete formulo:

Koda: Izberi vse

=C5&"x"&D4
ter formulo kopirate navzdol. S tem boste v eni celici dobili celotno dimenzijo '60x50', '40x50'... Enako narediti tudi v celici N5 in potem V5. Ko ste to naredili imate v kolonah F, N in V dimenzije materiala.

Sedaj pa lahko na podlagi tega avtomatično dobite material v kolino O in W in to tako, da v celico O5 vpišete formulo:

Koda: Izberi vse

=VLOOKUP(N5; F5:F1000;2; false)
in jo potegnete navzdol...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
nejcstr
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Sep 01, 2013 2:57 pm

Re: Sortiranje podatkov v excelu

Odgovor Napisal/-a nejcstr »

Lep pozdrav,
Najlepše se vam zahvaljujem, napotili ste me na pravo pot, sicer je moj primer malo drugačen, in sicer na podlagi določenega materiala mi mora vrniti vrednosti. Enostavno sem rešil z LOOKUP formulo, kar označi kot napako samo pobrišem in dobim željeno.

Hvala in lep pozdrav
Nejc
Odgovori