Izpis vrednosti v tabelo brez praznih vrstic

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
j_rozman
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 9:38 pm

Izpis vrednosti v tabelo brez praznih vrstic

Odgovor Napisal/-a j_rozman »

Pozdravljeni!

Imam vprašanje v zvezi z uporabo programa Excel.

Potrebujem sprotni izpis elementov, ki imajo določeno lastnost. Če se posameznim elementom lastnosti zaradi zunanjih vplivov spreminjajo (v TABELI 1 se beleži katere lastnosti ima posamezen element v določenem trenutku), se morajo sproti avtomatično spremeniti zapisi elementov, ki ustrezajo posamezni lastnosti (TABELA 2, TABELA 3, ...). Ta izpis želim imeti brez praznih vrstic, a mi to žal nikakor ne uspe.

Najprej sem poskušal problem rešiti s pomočjo kopiranja filtriranih podatkov vendar ta metoda ne omogoča avtomatičnega sprotnega osveževanja izpisanih vrednosti (v TABELI 2, TABELI 3, ...). Pogoj je dosežen z uporabo funkcije IF, vendar je problem, da je pri posameznih primerih lahko v izpisu tudi 20 ali več praznih vrstic.

Hvala za pomoč in lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Izpis vrednosti v tabelo brez praznih vrstic

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

To kar želite doseči ni preprosto. S formulami je to težko rešiti, saj se slednje precej zakomplicirajo. Problem je namreč v tem da je potrebno v vsaki formuli združevati pogoja ali je prazno ali je naslednja polna in ker ne veste koliko je naslednjih se stvar zakomplicira... Je sicer rešljivo a je formula zelo zakomplicirana in težko razumljiva / berljiva.

Lažje in udobneje je to rešiti z makrom.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
j_rozman
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 9:38 pm

Re: Izpis vrednosti v tabelo brez praznih vrstic

Odgovor Napisal/-a j_rozman »

Hvala za odgovor.
Ampak zdaj sem pa pred novo težavo, ker ne vem kako narediti makro in ga vključiti v Excelovo tabelo. Ali mi pri tem lahko pomagate.

Hvala in lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Izpis vrednosti v tabelo brez praznih vrstic

Odgovor Napisal/-a admin »

Da; seveda. Več o tem sli lahko preberete tukaj.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori