kopiranje celic iz stolpca v vrstice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
iskrca
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Apr 04, 2007 11:37 pm

kopiranje celic iz stolpca v vrstice

Odgovor Napisal/-a iskrca »

Pozdravljeni,

pojavil se mi je problem, ki mi ga ne uspe še rešiti. Pojavi se mi pri tem, ko uvozim določene sezname iz txt datoteke, ter mi te ne razvrsti kot bi želel. Primer bom poenostavil...

V stolpcu A imam napisane dobavitelje, v stolpcu B pa artikel , ki ga dobavlja posamezen dobavitelj. Tako po uvozu pride do takega stanja:

A B
1 Frutko jabolka
2 (prazna) hruške
3 Grozdko grozdje
4 Bananko jabolka
5 (prazna) hruške
6 (prazna) banane
7 (prazna) grozdje
8 Sadko jabolka
9 (prazna) grozdje

Vprašanje je sledeče, kako bi podatke iz stolpca B prenesel v vrstice ob posameznem dobavitelju s tem, da bi bilo stanje na koncu sledeče:

A B C D E
1 Frutko Jabolka Hruške
2 Grozdko Grozdje
3 Bananko jabolka hruške Banane Grozdje
4 Sadko jabolka grozdje
itd...

Problem imam, ker je v stolpcu A naključno število praznih vrstic in jih ne morem spraviti v nobeno logično zaporedje. Gre pa za tabele, kjer je podatkov za nekaj 10.000 vrstic.

Za odgovor se najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Sergej
Zadnjič spremenil iskrca, dne To Okt 15, 2013 8:43 am, skupaj popravljeno 1 krat.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: kopiranje celic iz stolpca v vrstice

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Najlažje boste to naredili z mojim dodatkom MExcel. Naredite pa to v dveh korakih.

1. Najprej v eno kolono izpišite vse dobavitelje, tako da bo vsak dobavitelj zapisan samo enkrat - to lahko naredite z uporabo vrtilne tabele (10 sekund dela)
2. Uporabite orodje MExcel - združevanje tabel in združite novo tabelo (z enim stolpcem - seznamom dobaviteljev) z originalno tabelo. Podatke združite po dobavitelju (20 sekund dela)

Torej po 30 sec. imate podatke v obliki ki jo želite...

PS: Seveda vam prvič ne bo uspelo v 30 sekundah... Ko pa boste enkrat vedeli in razumeli kako in kaj pa lahko to naredite še precej hitreje :)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori