xlw odpiranje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

xlw odpiranje

Odgovor Napisal/-a damlem »

pozdravljeni.

Imam težavo.....prej sem uporabljal office 2003 in sem lahko datoteko *.xlw normalno odpiral. Sedaj pa sem pri menjavi računalnika namestil office 2013 in te datoteke ne morem več odpreti.

Prosim za vašo pomoč.

hvala že vnaprej...
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: xlw odpiranje

Odgovor Napisal/-a admin »

:) olala, obstajajo ljudje, ki sto uporabljajo - šala

Torej z Office 2013 se je prekinila možnost ustvarjanja novih datotek, še vedno pa naj bi se dale odpirati datoteke ustvarjene v prejšnjih različicah Excela. Tega nisem v Excelu nikoli uporabljal, zato vam ne znam povedati ali je res, kar trdi MS, toda ob splavitvi Office 2013 so napisali sledeče:


You can’t save the current layout of all windows as a workspace. The Save Workspace command is no longer available in Excel so you won’t be able to add it to the Quick Access Toolbar. However, you can still open a workspace file (*.xlw) that was created in an earlier version of Excel.


Kar sežeto v našem jeziku pomeni to kar sem vam povedal v uvodu - Ne moret ustvarjati novih datotek, stare lahko odprete.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: xlw odpiranje

Odgovor Napisal/-a damlem »

Aha...samo jz imam težave že z odpiranjem te xlw datoteke.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: xlw odpiranje

Odgovor Napisal/-a admin »

Potem pa vam ne znam pomagati. Mogoče pa je preprosto napaka čisto vaša in to sploh ni pravilna datoteka. Ste prepričani da bi točno to datoteko odprl Excel 2003?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: xlw odpiranje

Odgovor Napisal/-a damlem »

Ja nazadnje sem jo normalno odpiral.
Bom še preveril.

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav.
Odgovori